Улашанівська територіальна громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Марачівський старостинський округ

                        ЗВІТ

старости Марачівського старостинського округу Улашанівської сільської ради про проведену роботу за 2023 рік

 

 

 

    Керуючись Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України. Положенням про старосту та іншими нормативно-правовими документами, що визначають порядок його діяльності, звітую про роботу Марачівського старостинського округу за 2023 рік.

До складу Марачівського старостинського округу входить два населені пункти – село Марачівка та село Бачманівка.

Станом на 01 січня 2023 року в Марачівському старостинському окрузі нараховується всього -333 дворогосподарства.

Село Марачівка- 160 дворів, село Бачманівка -173.

Загальна кількість зареєстрованого населення -542 особи, з них с.Марачівка 247 осіб, с.Бачманівка-295 осіб.

5- внутрішньо-переміщених осіб проживають в с. Бачманівка з них 1-дитина.

На території округу проживають такі пільгові категорії населення:

    14 багатодітних сімей в яких виховується  53 дитини,

    4  неблагополучні сімї в яких виховується 11 дітей,

    7 учасників бойових дій в т. ч. 6 учасників АТО, 1- інвалід війни, 3- учасників ВВВ, 47- осіб з інвалідністю. З них інваліди І групи -6 осіб, дітей з інвалідністю- 4 особи, одиноких матерів- 2 в них виховується 4 дітей,  один батько одинак, який виховує – 1 дитину. Проживає на території 12 одиноких осіб, з них обслуговується соціальним працівником КУ ЦНСП Улашанівської сільської ради – 6 осіб.

        На території округу функціонують : старостат, сільський клуб, бібліотека, 2-фельдшерські пункти , 2- приватні магазини.

Дітей шкільного віку та дошкільнят до шкіл  підвозять до навчальних закладів шкільні автобуси.

 З с. Марачівки до с. Жуків- 15 дітей. З с.Бачманівки до с. Миньківці-33 дитини.

Я. як староста та член виконавчого комітету, беру участь у засіданнях сесії, виконавчого комітету сільської ради. виконую доручення сільської ради, її виконавчого комітету, сільського голови, інформую їх про виконання доручень, та надсилаю відповіді на інформації. Прийом громадян проводжу по місцю роботи та за місцем проживання жителів села в межах робочого та за позаробочий час. В с.Бачманівка працюю два дні на тиждень це в понеділок та четвер, в с. Марачівка вівторок, середа  та пятниця. Один день в середу опрацьовую документи, які надходять від населення та передаю до сільської ради.

Працюю в трьох програмах :

1.Інформаційна інтегрована система «Програмний комплекс» « Соціальна громада». В 2023 році мною було прийнято та передано нашому спеціалісту сільської ради від жителів округу 104 заяви. З них 14-заяв  субсидія на природний газ, 16 заяв на пільгу, 36 – заяв  субсидія на тверде паливо, 38 – заяв на допомоги.

2.Єдина інформаційна система соціальної сфери, в цій програмі почала працювати лише з грудня  м-ця 2023 року, передано лише 2 заяви на допомогу.

3 За звітний період на території Марачівського старостинського округу вчинялися нотаріальні дії з питань, віднесених законом до відання посадових осіб органів місцевого самоврядування згідно зі статтею 37 Закону України «Про нотаріат», мною видано – 32 доручення . В програмі «Система взаємодії органів виконавчої влади» , в 2023 році, мною було передано 12 заяв на реєстрацію заповітів до Хмельницької філії ДП « Національні інформаційні системи» для подальшої реєстрації заповітів в спадковому реєстрі нотаріальних дій. Успішно отримано та зареєстровано 12- витягів про реєстрацію заповітів в спадковому реєстрі. Одним із завдань, відповідно до Положення про старосту, є сприяння жителям округу у підготовці документів, що подаються  до органів місцевого самоврядування. Найчастіше зверталися за отриманням одноразової матеріальної допомоги на лікування, реабілітації в післяопераційний період або в  зв’язку з скрутним матеріальним становищем. За 2023 рік проведено 50 обстежень  умов проживання  громадян та складено 50 актів обстеження, з них 15  актів на одноразову матеріальну допомогу на лікування, видано -230 довідок в межах наданих повноважень. Веду погосподарський облік в с. Марачівка, проводила опитування та обхід дворогосподарств з метою подання  статистичної звітності форми 6 «сільрада» до сільської ради. Проводила розяснювальну роботу з одноосібниками щодо декларування доходів та сплати податків. Постійно ведеться робота з населенням по погашенню заборгованості по сплаті земельного податку з фізичних осіб.

За звітний період на території Марачівського старостинського округу були проведені роботи по благоустрою  в населених пунктах

 с. Марачівка та с. Бачманівка, а саме :

За підтримки та надання техніки ФГ «Юр-АГРО 2014», підгорнуто сміття на сільському кладовищі,  розчищено чагарники за територією кладовища в с. Марачівка. До великодня завезено пісок на кладовища в с. Марачівка та с. Бачманівка. Також за рахунок ФГ «ЮР -АГРО 2014» надано допомогу у встановлені частини металевої огорожі на сільському кладовищі.

Улашанівською сільською радою було надано матеріал для огорожі кладовищ у двох населених пунктах. Мною, було організовано жителів с. Марачівка та повністю завершено встановлення огорожі на сільському кладовищі. Дякую за надану допомогу усім жителям с. Марачівки хто долучався до  робіт, також ФГ «Юр-АГРО2014» керівнику Пашинському Юрію Віталійовичу за надану значну допомогу у проведенні робіт  та начальнику «Райавтодору» Ковальчуку Юрію Володимировичу за завезення щебеню. Також щиро дякую жителям сіл Марачівки та Бачманівки ,які саоорганізовуються збираючи кошти на утримання кладовищ.

В с.Бачманівка були проведені роботи по підготовці сільського кладовища до встановлення нової огорожі ,а саме хочу подякувати жителям села Бачманівки, які  долучилися до робіт по зрізанню аварійних дерев при вході на територію кладовища, тим хто долучався до розчищення та обрізки верб та прибиранню сміття навколо водойми в центрі села, тим хто власноручно зробив та  встановив лавки та дерев’яні корзини для сміття в центрі села, подякувати керівнику ТОВ «Вачівське» Комару  Василю Євгеновичу за надання техніки для зняття старої огорожі на кладовищі. За допомогою сільської ради були зрізані в с.Бачманівка  біля храму аварійні дерева, розчищення та прибирання проводив працівник по благоустрою.

Чотири рази на сезон організовувала жителів сіл Марачівки та Бачманівки щодо обкошування території  сільських кладовищ, які сьогодні мають дуже гарний вигляд.

Працівником по благоустрою були проведені роботи: біля пам’ятників, пофарбовано пам’ятник загиблим воїнам односельчанам в с.Марачівка, та в с.Бачманівка, полагоджено дерев’яний паркан біля пам’ятника в с.Марачівка, розчищено ділянку в с.Бачманівка від зупинки до містка в центрі села, заготовлені та порубані, складені дрова для опалення адмінприміщень, наведено порядок біля зупинок, також проведено часткову розчистку дерев та кущів біля дороги  по вулиці Сонячна та Миру в с. Бачманівка, де не проживають власники будинків.  Виконувалися роботи по обкошуванню територій в центрах ,при в’їздах в населені пункти, періодично обкошувалася територія дитячого майданчика та спортивна площадка ,території навколо кладовищ, встановлено та пофарбовано три лавки на дитячому майданчику в с. Марачівка, та багато інших виконувалось робіт.

Надавалася допомога працівником по обкошуванню території  дворогосподарства в с.Бачманівка сім’ї Подригулі Нелі Василівни, яка здійснює догляд за братом інвалідом  І групи по зору та літньою  хворою мамою. Даній сім’ї в жовтні місяці 2023 року внаслідок вибухової хвилі жителем с. Марачівка була надана допомога в накритті даху на житловому будинку та надано 3 листа бу шиферу.

Організувала роботу після наслідків вибухової хвилі ,а саме замінено було 5 бу листів шифера на адмінбудівлі в с. Бачманівка. Мною ,особисто було проведено двічі роз’яснювальну роботу серед населення з питань благоустрою прилеглих територій, інформувалось населення в письмовій формі. По моб. тел. інформувались власники незаселених будинків .Дана робота проводилася двічі разом з інспектором по земельних питаннях сільської ради. Також проведено роз’яснювальну роботу з власниками магазинів щодо благоустрою їх прилеглих територій, контролювався моніторинг наявності цін та залишків харчових продуктів у закладах торгівлі.

Разом із зав. клубом с.Марачівка було побілено зовні будівлю клубу – 234 м2 в с. Марачівка, наведено порядок прилеглої території, територій біля пам’ятника загиблим воїнам односельчанам, пам’ятного знаку жертвам голодомору, на братській могилі, біля сільського клубу було  проведено озеленення, а саме посадили 18  саджанців декоративної акації, упорядковували тат насаджували клумби. Особисто за власний рахунок побілила робочу кімнату в с. Марачівка, сама виконую роботи  по опаленню  адмінприміщення в с. Марачівка  три рази на тиждень ,та один день  в с. Бачманівка, також проводжу прибирання в адмінприміщеннях.

В селі Бачманівка разом з діловодом побілено будівлю адмінприміщення,  наведено порядок прилеглої території  біля пам’ятника загиблим воїнам, упорядковано клумбу в центрі села.

Мною  розглянуто 4 скарги  громадян різного характеру, усі  вирішено на місці. Здійснювався облік та передавалися дані показів лічильників вуличного освітлення. Подавалися заявки на заміну лампочок вуличного освітлення,  проводилось оповіщення населення.

В 2023 році  по Марачівському старостинському окрузі за дорученням сільського голови привітала – 7 ювілярів, яким виповнилося 80,85,90,95 років, та вручила від сільської ради подарунки.

Необхіно вирішити наступні питання по старостинському окрузі в 2024 році  

1. Задля збереження приміщення сільського клубу в с. Марачівка,  необхідне перекриття даху.

2. Для продовження виконання робіт по встановленню огорожі на сільському кладовищі с. Бачманівка необхідна техніка для розгортання,  та вивезення сміття, підвіз піску та щебеню.

3. Ремонт доріг комунальної власності в с. Бачманівка вул.Миру, та в

с. Марачівка вул.Вишнева.

4. Заміна світильників вуличного освітлення в с. Бачманівка.

5. Встановлення дитячого майданчику в с.Бачманівка.

Пропозиції:

Більш результативною бачу роботу працівника по благоустрою на постійній основі на території Марачівського старостинського округу.

Активнішу роботу комунального підприємства сільської ради з населенням, щодо укладання договорів на вивіз сміття, особливо по с.Бачманівка, де взагалі не заключено жодного договору.

Активно ведеться робота по наданню допомоги на ЗСУ.

Так 13 січня 2023 року в с. Марачівка лунали щедрівки, виручені кошти в сумі 13 тис. гривень за рішенням жителів були перераховані у фонд «Повернись Живим», В червні місяці на зелені свята разом з зав. клубом в с. Марачівка було організовано благодійну ярмарку. Виручено кошти в сумі 6600 грн. На ці кошти за рішенням жителів села було закуплено гарячі кружки: чай. кава, печиво, мівіна , виготовлено 55 окопних свічок та передлано на ЗСУ. 1000 грн. передано в сільську раду на потреби ЗСУ. На прохання волонтерів неодноразово надавалась допомога у збиранні продуктів харчування, випічки та інше . Жителями с. Марачівка було надано допомогу односельцю, який перебуває в ЗСУ у закупівлі плівки - 45 м ,та сокири. В квітні м-ці  на Запорізький напрямок організовувала збір картоплі по селах  в кількості – 54 мішки. В кінці вересня 2023 року по Марачівському старостинському округу було зібрано та передано на Славутську лікарню овочі: картопля -1110 кг, морква- 220 кг, столовий буряк-200 кг, цибуля- 85 кг,капуста-50 кг, часник – 1 кг. В листопаді місяці зібрано 28 мішків картоплі та передано на шпиталь для потреб ЗСУ. 31 грудня Колядували жителі старостинського округу на ЗСУ. Зібрані кошти в сумі 44550 гривень.  Жителями були прийняті наступні рішення: с. Марачівка зібрані кошти в сумі 26200 грн., були передані волонтеру Тетяні Кондратюк,  с.Бачманівка зібрані кошти в сумі 18350 грн., були передані волонтеру Лілії Джуренко на потреби ЗСУ.

     Хочу подякувати захисникам і захисницям, які стали на захист нашої Батьківщини, кожному жителю сіл Марачівки та Бачманівки, адже  напевно немає жодного домогосподарства, яке б не долучилось до допомоги захисникам України і продовжують її надавати. Так на сьогодні жінки та діти нашого старостинського округу вже з початку 2024 року зв’язали 15 сіток с. Марачівка- 10 сіток, с.Бачманівка – 5 сіток , 1- допомагали в'язати внутрішньо -переміщеній особі ,яка виконувала дану роботу від центру зайнятості населення та передано на сільську раду,  продовжують виконувати цю роботу і сьогодні. Також хочу подякувати підприємцям, які допомагають по благоустрою, керівництву сільської ради, депутатам  по нашому округу Мазур Ларисі Олексіївні та Почекеті Анатолію Івановичу, які теж долучалися до допомоги на ЗСУ.

Разом все подолаємо і переможемо!

 Слава Україні ! Героям Слава!

 

Староста                                                                          Ілона ШЕРЕНГІВСЬКА

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь