Хоровецький старостинський округ

ЗВІТ

старости Хоровецького старостинського округу сіл Хоровець, Пашуки, Гута Якова Поліщука за 2023 рік

До Хоровецького старостинського округу входять с. Хоровець, с. Пашуки, с. Гута, округ відноситься до Улашанівської сільської ради.

Староста керується в своїй діяльності Конституцією України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, регламентом Улашанівської сільської ради, іншими законодавчими  актами.

Загальна кількість  населення станом на початок 2024 року становить 942 жителів, с. Хоровець – 376, Пашуки – 402, с. Гута- 164.

ВПО – 28 чол.

На протязі звітного року  жителям Хоровецького старостинського округу  було  надано наступні послуги:

Оформлення субсидій - 60 ;

Оформлення пільг - 10;

Оформлення соціальних допомог - 82 ;

Видача довідок - 538;

Складання заповітів- 11;

Посвідчення   справжність підпису- 6 ;

Видача доручень - 28;

Видача довідок ВПО – 6 ;

Складання актів проживання - 44.

У відповідності до Закону України « Про службу  в органах місцевого  самоврядування» старостою здійснюються делеговані повноваження у галузі освіти, охорони здоровя, культури, фізкультури і спорту.

На території Хоровецького старостинського округу  функціонує Хоровецький ліцей , в якому навчається 113 учнів , та дошкільний заклад де перебуває  26 дошкільнят – директор Бризіцька Г.І., Хоровецький ФАП – завідуюча Рибіцька Л.А., Пашуківський ФАП – завідуюча Закацюра Ю.А., сільські клуби в с. Хоровець – зав. клубом Власюк М.В., с. Пашуки – Коськовецька Т.М. , с. Гута – зав.клубом Кондратюк К.В., бібліотека с. Хоровець, с. Пашуки -  зав. бібліотеками Сайпель Л.І..

В старостинському окрузі діє пожежна команда в кількості 4 чоловіки, які пройшли навчання в м. Хмельницькому. Дякуючи  сільському голові  Гизимчуку Миколі Васильовичу та заступнику  Бойчаку Дмитру Володимировичу одержали  хорошу  пожежну машину.

В селі Хоровець    працює  дві торгові точки КП Хоровецьке - власник Власюк П.А.  та магазин  «ТРОЯНДА» власник  Нечипорук Ю.Д.

В с. Пашуки  торгова точка  КП Хоровецьке - власник Власюк П.А..

В с. Гута також  торгова точка КП Хоровецьке  - власник Власюк П.А.

Жителі  Хоровецького старостинського округу мають   повну можливість придбати товари першої необхідності на місці.

На території  працює два соціальних робітники- Поліщук Г.І., Каленюк Г.І. , які   обслуговують  38 осіб похилого віку, інвалідів та одиноких громадян.

Протягом року  працівники старостинського округу  брали активну участь у житті громади під час проведення всіх заходів, які проводилися на території Улашанівської сільської ради.

Активна робота проводилася  по благоустрою  у  старостаті та по територїї громади , де залучалися багато жителів села.

На території Хоровецького старостинського округу протягом 2023 року було проведено благоустрій  територій, сільських клубів , ФАПІВ  та сільських кладовищ.

Проведено благоустрій біля пам’ятників загиблим воїнам, зроблено покраску памятників, впорядковано могили невідомих солдатів(на кладовищі). Зроблено  щебеневу  вимостку  біля  зупинки с. Пашуки.

Покрашено  зупинку в с. Хоровець.

Проведено благоустрій дитячої  площадки та зупинки в с. Гута.

Зрізано аварійні дерева  біля памятника  загиблим воїнам  в с. Гута та  наведено порядок біля нього.

Проведено демонтаж  старої огорожі  на кладовищі в с.Пашуки , обкошування всієї території  кладовища, завезення  матеріалів та  встановлення  частини нового паркану протяжністю 80 метрів.

Дякуючи голові Гизимчуку Миколі Васильовичу , заступнику Бойчаку Дмитру Володимировичу, депутатам Улашанівської сільської ради  було виділено  кошти  на будівництво  укриття в Хоровецькому ліцею. Разом із працівниками ліцею, батьками, вчителями  побудували  прекрасне укриття для учнів в Хоровецькому ліцеї.

Заготовлено дров для Пашуківського клубу, бібліотеки і ФаПУ , де  цілий рік  жителі с. Пашуки  плетуть   маскувальні сітки  для потреб ЗСУ.

Допомагали  у ліквідації наслідків після вибуху в Улашанівському ліцеї.

Збирали та відвантажували картоплю та овочі на лікарню, шпиталі, на Запоріжжя, Херсон.

Було проведено вирізання  дерев і чагарників території  під  заплановане будівництво гаража для  пожежної машини в с. Хоровець.

Розкладали ліки  від сказу диким звірам.

Допомагали ПВС разом із працівниками поліції  у чергуванні та виявленні руху повітряних цілей.

Збирали кошти на придбання  дрону  ЗСУ , придбання  форми  односельчану Долгополову Богдану.

Староста                                                                                                          Яків ПОЛІЩУК