Улашанівська територіальна громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Волицький старостинський округ

ЗВІТ

  старости  Волицького старостинського округу Любові ВЛАСЮК за 2023 рік

 

Староста є посадовою особою місцевого самоврядування, який представляє інтереси  сіл Волиця та Губельці, що входять до відповідного старостинського округу Улашанівської сільської ради, керується в своїй діяльності Конституцією України,  актами Президента України,  Кабінету Міністрів України, регламентом Улашанівської сільської ради, іншими законодавчими актами.

Територія Волицького старостинського округу включає два населених пункти із загальною кількістю  населення  станом на початок 2024 року

Волицький

714 осіб

с.Волиця

308

с.Губельці

406

 

У відповідності до Закону України «Про  службу в органах місцевого самоврядування» старостою здійснюються делеговані повноваження у галузі освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту. На території Волицького старостинського округу функціонує Губелецька  гімназія, в якій навчається  та виховується всього 89 осіб шкільного та дошкільного віку: з них - 74 учні, працює 23 працівники з них: 14 -  педпрацівників, які забезпечують освітній процес, 4 – кочегари, 2 осіб техперсоналу, 1 сторож, 1 -  кухар, 1 підсобний робітник. Забезпечено  регулярне підвезення дітей з  с.Волиця до гімназії в с.Губельці  шкільним автобусом. Щорічно проводиться поточний ремонт навчального закладу силами батьків, вчителів та техпрацівників. У складі гімназії функціонує також заклад дошкільної освіти «Пролісок» в якому виховується 15 вихованців, сформовані старша та молодша дошкільні групи, працює 2 працівники: 1 вихователь та помічник вихователя. ЗДО забезпечений всім необхідним інвентарем для проведення навчально-виховного процесу та відпочинку дітей, харчування дітей організовано на базі шкільного харчоблоку.                       

Завдяки плідній, тісній співпраці, фінансовій підтримці  СГК «Улашанівський», директора Теслюка А.Р. у вересні 2023 року було обгороджено  лицеву територію Губелецької гімназії бетонною огорожею загальною протяжністю 150 м, та 80 м  гімназії було обгороджено  сіткою - рябицею із бюджету Улашанівської сільської ради.

На території старостинського округу функціонує два фельдшерських пункти. Фельдшери надають медичні послуги жителям  сіл, щорічно допомагають у проведенні збору овочів для КП «Славутська міська лікарня ім.Ф.М. Михайлова».

В селі Губельці функціонує бібліотека, завідувач бібліотекою Тимчук Н.В. підтримує в належному стані книжковий фонд та проводить різноманітні  цікаві, тематичні заходи, облаштовано куточок памʹяті загиблому жителю старостату Андрію Касяну.

В селі Губельці функціонує сільський  будинок культури,  де проводяться  планові заходи, дозвілля за народними традиціями, завідуючий – місцевий народний умілець,  креативний Проценко В.О.

На території сільської ради працює три торгові точки приватної власності: магазин «Олена» в с. Волиця, магазин «Марина» в с.Губельці, магазин РАЙСТ в с.Губельці. В магазинах є всі продукти першої необхідності, періодично проводиться  моніторинг цін на основні продовольчі товари у роздрібній мережі.

Старостатом округу приділяється постійна увага наведенню благоустрою. Адже від дотримання санітарної та екологічної  безпек на території населених пунктів, залежить самопочуття і здоров' я їх жителів.  Під час місячника по благоустрою у квітні- травні 2023 року проводилося прибирання та впорядкування територій громадських зупинок,  братських могил, кладовищ, біля пам’ятників загиблим воїнам-односельчанам, підгортання та ущільнення сміттєзвалищ в с. Волиця та с. Губельці, завдяки співпраці із  керівниками ПП «Злагода-2015» та СТОВ «Батьківщина», які надають транспортні послуги.       

В травні 2023 року було проведено поточний ремонт пам’ятників загиблим односельчанам в селах Волиця та Губельці, поточний ремонт адмінприміщення  в с. Волиця,  облаштовано  над порогом адмінприміщення  «навіс», проведено поточний ремонт зупинки в с. Волиця та розфарбовано зупинку у  с. Губельці. У квітні- травні місяці проводилася розчистка парку у с. Волиця  повалених дерев внаслідок буревію. За кошти із бюджету Улашанівської сільської  ради було придбано бензопилу «STIHL», маємо змогу заготовляти дрова на опалювальний сезон для ФП, та адмінприміщення старостату.

 На протязі червня-серпня 2023 року неодноразово обкошувалися  прилеглі території зупинок, майданчиків, ФАПів,  адмінприміщення, клубів, пам′ятників, кладовищ.

Завдяки фінансуванню Улашанівської сільської ради, співпраці із директорами місцевих підприємств СТОВ «Батьківщина», СГК «Улашанівський», ПП «Злагода-2015, депутатами Мирончук О.С., Сорочинського Р.С.  проведено обгородження кладовищ:  у с. Волиця загальна протяжність 256м: 190 м євросіткою  (76 секцій, 77стовпчиків, 237 комплектів кріплення, цемент  придбано за бюджетні кошти) , 66 м профнастилом,( профінансовано ПП Злагода – 2015), пісок, щебінь ( СГК «Улашанівський); у с. Губельці загальна протяжність  обгородження 302 м:  290 м   ( євросітка 113 секцій, 114 стовчиків, 350 комплектів кріплення, цемент за бюджетні кошти) 12 м бетонна огорожа, яка залишилася від попередніх робіт. Роботи по встановленню огорожі провели працівники СТОВ «Батьківщина» на чолі із депутатом сільської ради Сорочинським Р.С.

У 2023 році було проведено поточний ямковий ремонт доріг комунальної власності: с.Волиця – вул.Миру, вул. Андрія Касяна, вул.Лісна; с.Губельці – вул.Чорновола, вул. Миру, вул.Шевченка.

На виконання Закону України «Про  службу в органах місцевого самоврядування»  старостою здійснюється ряд заходів щодо виконання делегованих повноважень у сфері соціального захисту населення.

У старостаті  у квітні місяці було встановлено програму «Соціальна громада»  відповідно до якої було оформлено 48 справ з них : 26 субсидій, 14 допомог, 8 пільг. Щорічно оформляється пільга на тверде паливо та скраплений газ  учасникам бойових дій, учасникам війни, ветеранам військової служби,  багатодітним сім' ям, які згідно чинного законодавства України мають право на відповідні пільги. На підставі прийнятих документів проводиться нарахування пільг у готівковій формі управлінням пенсійного фонду м. Славута.  Усього за період січня- грудень 2023 року 56 сім' ям призначено субсидію на оплату житлово-комунальних послуг та на придбання скрапленого газу та твердого палива.

На виконання Указу Президента України від 01.06.2005 р. № 900/2005 «Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями» проведена робота щодо забезпечення безперешкодного доступу до місць громадського користування. Всі приміщення установ державної форми власності (адмінприміщення, пошта, клуб, бібліотека, школа) облаштовані пандусами, які в цілому відповідають вимогам державно-будівельних норм.

 На території старостату працює соціальний робітник Мазур І.В., яка обслуговує 16 осіб похилого віку, надає допомогу широкого спектру своїм підопічним на платній та безоплатній основі, періодично разом із старостою проводиться обхід домогосподарств даної категорії осіб по визначенню їх потреб.

Комісією у складі старости, депутатів сільської ради  проводиться обстеження матеріально-побутових умов проживання малозабезпечених сімей, складаються акти обстеження, які долучаються до справ для призначення соціальної допомоги. За період  з січня по грудень 2023 року таку допомогу отримали 11 сімей.

За 12 місяців 2023 року Волицьким старостатом  видано: 237 довідок, складено 49 актів обстеження матеріально-побутових умов проживання, складено та зареєстровано в Хмельницькій регіональній філії ДП «НАЇС» -15 заповітів, видано -27 довіреностей, посвідчено справжність підпису -10.

На території старостату 7 сільськогосподарських підприємств орендують земельні частки (паї)- це СФГ «Клепачі», ТОВ «Акріс-Агро», СГК «Улашанівський», ТОВ «Вачівське», СТОВ «Батьківщина», ПП «Злагода-2015», ТОВ «Таурус Плюс». Орендну плату жителям старостинського округу сплачують вчасно. Керівники даних сільськогосподарських підприємств тісно співпрацюють із старостатом ідуть назустріч у вирішенні нагальних проблем округу.

У звітному періоді виконано певний обсяг робіт, але є роботи, які потрібно зробити, але вони не на часі. На превеликий жаль війна, яку розвʹязала російська федерація,  внесла свої невтішні корективи в наше сьогодення, перекреслила та призупинила багато планів. Отже додалося роботи із ВПО, на території старостату нині проживає  9 сімей  16 осіб із Доннеччини, Луганщини, Херсонщини. Щомісяця 4 сімʹ ї, які надали «Прихисток»  таким особам і мають зареєстроване право власності на житло, мають змогу отримувати компенсацію за розміщення ВПО, старостатом проводяться акти обстежень на підтвердження факту проживання таких осіб, їх умов. Громада Волицького старостинського округу  робить все можливе для наближення Перемоги,  активно долучається  до донатів на ЗСУ, до збору коштів, консервації, аптечок для адресних посилок військовослужбовцям.  Із Волицького старостинського округу на різних напрямках фронту нашої країни нині  39 воїнів беруть участь у військових діях, стримують ворога.  Тримаємо звʹязок з усіма,  приходять у відпустку, хто тільки отримав статус УБД, допомагаємо оформити пільгу на  паливо.  Була організована коляда на підтримку  ЗСУ зібрано 66040 грн., дані кошти хлопцям розіслали на особисті картки за їх бажанням.

Тож продовжуємо  всіляко допомагати, підтримувати  та вірити в ЗСУ, тому що на сьогоднішній день найголовніше це Перемога, якої ми так прагнемо.

Слава УКРАЇНІ!!!

 

Староста                                                                                                        Любов ВЛАСЮК

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь