Улашанівська територіальна громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Історія села Шевченко

Фото без опису

Село Шевченко Шепетівського району. Таку назву село отримало постановою сесії Верховної Ради України від 2005 року, до цього воно мало назву Хутір Шевченка.

Село засноване 1925 року, коли сюди переселилися з Миньківець 19 сімей. На перших же зборах селянами прийняте рішення назвати село Червоний хутір, а уже в 1926 році кількість сімей зросла до 40. За пропозицією селян та вчителів початкової школи село перейменували на Хутір Шевченка. У 1931 році в селі уже було 49 сімей. Тоді ж створили колгосп, який отримав назву імені Шевченка, а також початкову школу. 

Хутір Шевченка є єдиним населеним пунктом колишнього Славутського району, в якому не виявлено жителів, що постраждали від голоду 1932-1933 років та від політичних репресій 1932-1938 років. На фронтах Великої Вітчизняної війни загинув 31 житель села. 

У післявоєнний час у Хуторі Шевченка діяла початкова школа.

Відомий свого часу за межами району та області фольклорно-етнографічний колектив "Хуторяночка" діяв у селі Хутір Шевченко. У його складі були переважно ветерани колгоспної праці, пенсіонери. 

На 01.01.2017 року в селі Шевченко нараховувалося 82 дворогосподарства, проживало 108 осіб, у тому числі 13 дітей до 17 років. Миньковецький НВК відвідувало 8 унів. У селі відсутні соціально-кільтурні установи та організації.  

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь