A A A K K K
для людей із порушенням зору
Улашанівська територіальна громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Історія села Ногачівка

Фото без опису

Село Ногачівка Шепетівського району на півночі межує із землями с. Дяків, на сході - із землями с. Сьомаки, на півдні - із землями с. Жуків, на заході - із землями с. Досін.

Перша відома писемна згадка про с. Ногачівку від 1617 року, коли село зазнало татарської навали, під час якої в селіНогачівка спалено 18 хат з 20-ти і забрано в неволю 86 жителів. У 1625 році в селі було 33 двори. 

Село Ногачівка засноване князями Заславськими від яких через одруження дісталося княжому роду Любомирських, а від них - князів Сангушків. Під кінець ХІХ століття в селі Ногачівка Жуківської волості Заславського повіту було 73 житлових будинки, в яких проживало 396 осіб, існувала початкова школа.

1930 року в селі Ногачівка був створений колгосп імені Петровського. Від голоду 1933 року померло 5 жителівсела а у 30-х роках репресовано 11 осіб. 

На фронтах Великої Вітчизняної війни загинуло 52 жителі села. Після окупації в селі відкрили початкову школу, яку 1950 року реорганізували у неповно-середню школу. 

Після об'єднання 5 жовтня 1950 року колгоспів "Шлях Леніна" с. Дятилівка та ім. Петровського с. Ногачівка колгосп отримав назву "Комуніст" з центром у селі Ногачівка. З 1968 року головою колгоспу став Анатолій Степанович Матвічук. За його керівництва тут збудовано корівник, телятник, зерносховище та картоплесховище, кормокухню, майстерню, гараж на 20 автомашин, адміністративний будинок, Будинок культури, дитячий садок, ФАП, торговельний комплекс, у школі добудовано приміщення майстерні та їдальні.

у 1996 році Сьомацьку сільську раду об'єднали з Ногачівською сільською радою. Через малу кількість дітей 2009 року школу закрили.

На 01.01.2017 року в с. Ногачівка тоді Славутського району нараховувалося 115 дворогосподарств, проживало 202 особи, у тому числі 32 дитини до 17 років. У 2017/2018 навчальному році в Жуківському НВК навчалося 16 учнів.

У селі діє на сьогодні фельдшерський пункт та Будинок кільтури.

  

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь