A A A K K K
для людей із порушенням зору
Улашанівська територіальна громада
Хмельницька область, Шепетівський район

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАПОБІГАННЯ НАСИЛЬСТВА В СІМ'Ї

     Проблема насильства в родині є досить гострою для України, як і для багатьох інших країн світу. Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства і жорстокості в сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. Ця проблема небезпечна ще й тим, що від неї страждають діти. Страждають не лише від насильства стосовно себе, а й, спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, у майбутньому переносять цей негативний досвід у власне життя. 

       Згідно Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» домашнє насильство це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

     У зв’язку із запровадженням карантинних заходів, викликаних поширенням інфекції коронавірусу, появою нових стресових ситуацій та можливих фінансово-економічних труднощів збільшуються ризики вчинення домашнього насильства.

     Якщо ви зіткнулись із домашнім насильством або стали свідком такого явища, ви завжди можете звернутись до уповноваженої особи Улашанівської сільської ради особисто або через довірену особу (друзів, знайомих, сусідів, родичів), де вам порадять, що робити у вашій ситуації в конкретний момент. Також Ви можете звернутись до будь-якого медичного закладу (тел.: «103») або відділення поліції (тел.: «102»), зателефонувати на урядову телефонну «гарячу лінію» «15-47», на національну телефонну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми  та гендерної дискримінації, за номером 0-800-500-335 або 116123 (з мобільного), на національну дитячу телефонну «гарячу лінію», за номером: 0-800-500-225 або 116111 (з мобільного), до Координаційного центру з надання правової допомоги, за номером: 0-800-213-103. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними й конфіденційними.

    Якщо Ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!

Пам’ятайте, що насильству немає виправдання.

Бажаємо вам та вашим родинам міцного здоров’я, миру та затишку!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь