Історія села Вачів

Фото без опису

Село Вачів розташоване на території Улашанівської сільської ради і знаходиться за 6 кілометрів від залізничної станції Славута і за 10 кілометрів від районного центру – міста Славута. Зі сходу на захід з одного боку біля села проходить меліоративний канал.

Вачів знаходиться на підвищенні — горбі. За народною легендою, коли під частатаро-монгольського нашестя звозили непокірних селян на катування, де їх забивали до смерті батогами. Батіг по-татарськи — «ватча» звідси, за народною етимологією, і пішла назва села Вачів.

Знову ж таки за легендою, одним із засновників села був коваль з Бершаді, що на Вінничині, село створено під час татаро-монгольської навали.

Вперше згадується у реєстрі поборовому Кременецького повіту в 1583 році, згідно з яким належало князю Михайлу Заславському. Село належало до заславського ключа маєтків.

В кінці ХІХ століття було там 73 будинків, 452 жителів, церковно-приходська школа діяла з 1870 року, каплиця на кладовищі, вітряк. Відносилось до Жуківської волостіЗаславського повіту.

В 1913 році в селі було створено однокласне церковно-приходське училище. З часом воно стало початковою школою на 4 класи, яка працювала до 1975 року. Директором майже 50 років працювала Бершеда Лідія Олексіївна.

В селі збереглася до наших днів дерев'яна церква, яка була побудована селянами ще до Першої світової війни. Після 1917 року в селі Вачів було створено колгосп імені Ворошилова.

Найбільшого розвитку Вачів набув з початку 60-х років і до 90-х років ХХ століття, коли село і колгосп було приєднано до Улашанівської сільської ради і колгоспу імені Чапаєва, керівником якого був Герой праці Нікітчук Василь Іванович. За цей час в селі було побудовано 50% житлових будинків, клуб, магазин, будинок твариника, тваринницький комплекс, придбано комбайни, трактори, автомобілі, побудовано дорогу з твердим покриттям. В господарстві була найвища заробітна плата серед колгоспників району, збирались найвищі врожаї зернових культур та цукрового буряка.

09 Квітня, 2019 р., 10:09
Найбільшого розвитку село Вачів набуло з початку 60-х років і до 90 років 20 століття коли село і колгосп було приєднано до Улашанівської сілської ради і колгоспу імені Чапаєва, керівником якого був Герой праці Нікітчук Василь Іванович. за цей час в селі було побудовано 50% житловий будинків, клуб, магазин, будинок тваринника, тваринний комплекс, придбано комбайни, трактори, автомобілі, побудовано дороги з твердим покриттям. В господарстві була найвища заробітна плата серед колгоспників району, збирались найвищі врожаї зернових культур та цукрового буряка.
09 Квітня, 2019 р., 10:07
В 1941 році село Вачів було окуповано німецько-фашистськими загарбниками.
09 Квітня, 2019 р., 10:07
Після революції 1917 року в селі Вачів був створений колгосп ім.Ворошилова. Під час колективізації в 1930 роках був побудований та відкритий перший клуб. Завідуючим клубом був Кунець Михайло Петрович. В 1941 році при німецькій окупації в клубі була конюшня.
09 Квітня, 2019 р., 10:06
В 1913 році в селі було створено однокласне церковне-приходське училище. З часом воно стало початковою школою на 4 класи яка працювала до 1975 року. Директором та вчителем 48 років працювала Бершеда Лідія Олексіївна.
09 Квітня, 2019 р., 10:05
За даними краєзначого словника професора Олександра Цинкаловського «Стара Волинь і Волинське Полісся», виданого у 1984 р. у м.Вінніпег (Канада), в якому містяться історико-георгафічні та економічні дані 1898-1903 р.р. про ряд сіл нашого району, які автор особисто збирав по селах і церквах нашого краю, село Вачів Заславського заповіту, Жуковської волості розташоване за 35 км від Заслава.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь