Хмельницька область, Славутський район

Історія села Волиця

Село Волиця розташоване від   обласного  центру  м. Хмельницького  на  відстані  127  км,  за десять кілометрів до районного центру і за вісім кілометрів від залізничної станції Славута на лінії «Шепетівка - Здолбунів», за три кілометри до Губелецького тракту «Славута - Ганнопіль».

Сьогодення села

У 2005 році було створене товариство із обмеженою відповідальністю «Злагода-2005», директором якого було обрано Мирончука О. В.. На даний час товариством орендується 500га орної землі у пайовиків села Волиця.

14:57 09.04.2019

Ними пишаються односельчани

Село Волиця гордиться своїми працьовитими і талановитими людьми. Серед уродженців села є орденоносці, які за свою невтомну працю нагороджені високими урядовими нагородами.

14:57 09.04.2019

Село в роки незалежної України

У  1996  році  відбувся  поділ  господарства  колгоспу  ім..  Чапаєва  27.02 . 1997  року  було  утворено  колективне  сільськогосподарське  підприємство « Волицьке,»  головою  якого  було  обрано  Комара  М.Ю. Згодом  22. 06.1998 року   КСГП  «Волицьке»  було  переіменовано  в  спілку    селян – власників   «Волицька».  15.02.2000  року  ССВ  «Волицька»  було  реорганізовано  в  СГК «Волицький»  головою  якого  на  загальних  зборах  членів  кооперативу  було  обрано  Василюка П.П.  09.07.2001  року  відбулася  реорганізація  СГК  в  СФГ  «Волицьке»  на  чолі  із  Піголем  Д.М.

14:56 09.04.2019

Піднесення сільськогосподарського виробництва у 60 – 80 роках

На період 70-х років населення села Волиця становило 767 чоловік.  У Волиці розміщена центральна садиба колгоспу «Червона зірка», за яким закріплено 2000га орної землі. Провідна галузь господарства – рільництво та м’ясо-молочне тваринництво. Допоміжні галузі – бджільництво, овочівництво, садівництво.

14:55 09.04.2019

І знову мирна праця. Селяни долають наслідки війни

В  селі  зруйновані  майже  всі  господарські  приміщення,  знищено  сільськогосподарський  реманент  і  інше  колгоспне  майно,  не  вистачало  тяглової  і  робочої  сили,  добрив.  Тому  врожаї  зернових  та  зернобобових  культур  становили  5 -7 ц  з  одного  гектара.  Завдяки  наполегливій  праці  колгоспників  труднощі  поступово  переборювались,  врожайність  з  року  в  рік  підвищувалась.

14:54 09.04.2019

Партизанський рух

З  перших  днів  окупації  створювались  підпільні  групи  і  партизанські  загони,  які  згодом  перетворилися  в  партизанське  об’єднання  під   керівництвом  А.З.Одухи.  Земля  горіла  під  ногами  фашистів,  летіли  під  укіс  ешелони  з  фашистською  технікою,  військовим  спорядженням,  солдатами  та  офіцерами.  Злітали  у  повітря  залізничні  та  шосейні  мости.  Партизани  громили  поліцейські  дільниці.

14:52 09.04.2019

Визволення села

14 січня  1944  року  село  Волиця  було  звільнено  частинами Радянської Армії  від  німецько – фашистських  загарбників.

14:52 09.04.2019