Період жовтневої революції і громадянської війни

Дата: 04.04.2019 17:01

Жителі села з радістю зустріли повідомлення про революцію в жовтні 1917 року, але встановити радянську владу відразу не вдалось, тому що відразу ж село зайняли німецькі війська, потім петлюрівці, поляки, які нещадно грабували населення. Село Бараннє було звільнено від окупантів Першою кінною армією під командуванням С. М. Будьоного  восени 1920 року.

В 1920 році відбулось об’єднання с.Бараннє і с.Улашанівка. Після об’єднання село прийняло назву Бараннє – Улашанівка.

Після приходу Червоної армії в школі села були скликані збори громадян, де були обрані місцеві органи влади.

Першим головою сільської ради було обрано громадянина Музику Степана, заступником голови сільської ради  -  Келюшина Юхима.

В перші роки нового життя було побудовано близько 50 нових будинків. Почалось нове життя. В 1920 році був організований збір внесків по 3-4 карбованці з господарського двору для організації споживчого товариства, яке відіграло важливу роль в селі: були витіснені непмани, у пайовиків формувалася соціалістична ідеологія.