З давніх - давен до початку ХХ століття

Дата: 09.04.2019 10:06

В 1913 році в селі було створено однокласне церковне-приходське училище. З часом воно стало початковою школою на 4 класи яка працювала до 1975 року. Директором та вчителем 48 років працювала Бершеда Лідія Олексіївна.

У даній школі працювали також вчителями: Пацаловська Ольга Андріївна (Нетішин), Кравчук Василь Миколайович (с.Дзеленці), Резніченко Іван Мифодійович( Вінницька область), Коваль Іван Семенович (с.Перемишель), Сачко Поліна Петрівна (с.Перемишель), Кашиця Віра Миколаївна (с.Вачів), Бершеда Лариса Якимівна (с.Вачів).

Церква Казанської Божої Матері розпочала своє будівництво у 1897 році. Першим батюшкою був отець Василій (Скаліцький).

Будівництво храму тривало приблизно п’ять років. В 1902 році було відкрито церкву. В 1930 році церкву Казанської Божої Матері в с.Вачів закрили (було зерносховище).

В 1941 році німецька влада відкрила церкву. З 1945-1962 р.р. правив службу отець Малевич. З 1962 року по 1982 рік правив продовжував правити службу в церкві отець Васілій (Новак). З 1982 року і по даний час церква продовжує функціонувати.