Період жовтневої революції і громадянської війни

Дата: 09.04.2019 10:22

Важкі умови життя селян до Жовтневої революції, абсолютна відсутність медичного обслуговування приводили до високого проценту смертності населення. Так в 1810-1819 роках народилося по приходу 509чол., а померло за цей час 418чол. В 1850-1859рр.народилося 436чол. - померло 379чол.( Церковно-приходський  літопис  с. Янішівка,Заславського в'їзду,Волинської губернії.

В 1917 році жителі села приймали активну участь в революційній боротьбі. В кінці жовтня  1917року вони допомагали частинам Південно - Західного фронту громити величезний маєток князя Сангушко в м. Славуті. На початку листопада 1917 року селяни захопили поміщицьку землю. Восени 1924 році за сприяння та ініціативи комсомольця Степанюка Хоми Йосиповича була створена хата - читальня.