Роки Великої Вітчизняної війни

Дата: 09.04.2019 10:27

4 липня 1941 року село було окуповане фашистами. Потекли чорні дні життя у фашистській неволі. Гітлерівці  нещадно  грабували населення , колгоспне добро. В старости села,фашиста найманця Кравчука Григорія появилися списки комуністів і сільського активу,які постійно переслідувалися.З його зрадницької руки фашистами був розстріляний комуніст Власенко Олександр,який був залишений на окупованій території. Героїчну славу селу принесли ті,хто захищав Вітчизну і не повернулися з поля бою. Під час Великої Вітчизняної війни загинуло більше 100 перемишельців.

На світанку 13 липня радянською військовою частиною,яка пробиралась на схід, в селі було знищено біля 20 військових автомашин , 30 гітлерівських солдатів і офіцерів. Після бою фашисти намагалися палити будівлі,розстріляли декілька колгоспників загрожували знищити все село і населення. Кожен день фашисти і їх найманці ловили людей для відправки  до Німеччини. В старости села,фашистського найманця Кравчука Григорія появилися списки комуністів і сільського активу,які постійно переслідувалися. До Німеччини насильно було вивезено з села понад 100 радянських громадян.