Освіта на селі

Дата: 09.04.2019 11:26

Школа  грамотності с. Перемишля існує з 1870 року,вона знаходилась в невеличкому дерев'яному будинку,довжиною 15 аршин.

В 1886 році школа була передана у відомство церкви і стала церковно – приходською. Вчителем у  цей час був звільнений в запас рядовий Артем Григорович Шевчук. У  1913 році в школі навчалось 35 -40 учнів. Це переважно хлопчики заможних селян.

В 1923 році комсомольці обладнали при школі хату – читальню, активними діячами хати – читальні стали комсомольці: Скрипнюк Михайло Павлович, Трофимчук Марія Романівна.

З 1930 року почала функціонувати початкова школа,яку було реорганізовано в неповну середню ,де 8 вчителів навчали 160 учнів. 4 липня 1941 року село було окуповане фашистами і школа припинила свою роботу.

З 1953 року  функціонує Перемишельська семирічна школа,директором якої був Броніслав Антонович Нетикша. В 1953 році школу закінчило 53 учні.

У 1953 -1954 навчальному році до першого класу було зараховано 29 учнів,в цей час працювало 12 вчителів, старшою піонервожатою була призначена Скрипнюк  Віра Онуфріївна,в школі працювали різні гуртки.

У 1954 -1955 навчального року у школі вже працювало 11 вчителів до першого класу прийняли 47 учнів,випустили також 47 учнів. У цьому навчальному році у школі навчалось близько 300 дітей.

З  1 вересня 1960- 1961 навчального року стає восьмирічною,старшим піонервожатим був Гуменюк Володимир Семенович,до першого класу прийнято 30 дітей,випущено 30 дітей.

Стара школа.

З  1 вересня 1967 року директором Перемишельської восьмирічної школи стає Борис Федосійович Лутченко на посаді директора він пробув до першого вересня 1981 року.

У школі працювало 10 вчителів, старшою піонервожатою була Заболотна Валентина Миколаївна. В 1967 році була створена при школі бібліотека,бібліотекарем було призначено Мирончук Д.І.У   першому класі навчалось 23 учні. З 1вересня 1977 році школа перейшла на кабінетну систему навчання. Були створені кабінети: хімії,історії,української мови, іноземної мови.

З 1 вересня 1986 році школа стає неповно-середньою при тому ж директорові. При школі функціонувало дві групи продовженого дня, які відвідувало 60 учнів. Завучем школи була Лотюк Ганна Володимирівна. У цьому ж році було проведено капітальний ремонт приміщення школи із заміною покрівлі будинку. У 1987 році  у школі було проведено водяне опалення,та була відкрита їдальня,в якій харчувалися діти за рахунок колгоспу.

В 1965 році побудовано нове приміщення школи.

З 1 вересня 1981 року по 2001 рік  директором школи був Дмитренко Констянтин Васильович.

У 1993 році школа є загальноосвітньою 1 -2 ступенів, в ній працює 13 вчителів та навчається 128 учнів. Завучем був Заболотний Петро Андрійович.

З  1  вересня 2001 року виконуючою обов'язків була призначена Ярковська Надія Іванівна.

Попенчук Надія Василівна завуч школи.

З 1 січня 2005 році школа реорганізована в навчально-виховний комплекс,в школі навчалось близько 120 дітей, садочок почало відвідувати 23 дитини.

В даний час в Перемишельському навчальному виховному комплексі навчається 57 дітей,працює 14 вчителів,в дошкільному закладі виховується 22 дитини.

Дитячий садочок в селі відкрився в січні 2005 року. Підготували приміщення педагогічний колектив разом із батьками: Миронюк Катерина Василівна,Чуйкевич Оксана Володимирівна, Заболотна Валентина Миколаївна та інші.