Період зростання продуктивності праці і піднесення сільського господарства

Дата: 09.04.2019 14:48

Після  громадянської  війни  в  1924  році  в  селі  було  проведено  землевпорядкування,  селяни  одержали  в  своє  користування  землю  з  розрахунку  1га  на  кожного  члена  сім’ї.  Селяни  одержували  в  кредит  інвентар.

Центром  масово – політичної  роботи  в  селах  була  хата –читальня  створена  в  1929році  в  с. Волиця,  якою  завідував  один  із  перших  комсомольців  Семенюк  Омельян  Йосипович.

Комсомольська  організація  вперше  була  створена  в  1929  році ,   до  якої  входили  перші  комсомольці  села – Мирончук  Назар,  Новашок  Дмитро,  Мирончук  Андрій.

В  1935  році колгоспу  10 – річчя  КНС  села  Волиця   вручено  акт  на  вічне  користування  землею.  В  1936  році  колгосп  10 –річчя  КНС  села  Волиця  переіменовано  в  колгосп  ім. 2 – го  з’їзду  колгоспників – ударників.  В  ці  роки  колгоспники  одержували  на  трудодень  по  3 кг  зерна, 4-5 кг  картоплі,  солому,  полову  та  гроші.  Колгосп  з  року  в  рік  міцнішав,  добробут  колгоспників  зростав.