A A A K K K
для людей із порушенням зору
Улашанівська територіальна громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Заснування села. Походження назви

Дата: 09.04.2019 15:02
Кількість переглядів: 838

У працях історика Волині М.Теодоровича зазначається: «село Янушовка, как державное имение Василия Черкаса, упоминается в акте от 1648, 1650 и 1654 годов, в котором указаны данные, извлеченные из присяжных показаний о количестве дымов в городах и селах, подлежавших оплате подымного во время войн Богдана Хмельницкого; в числе сих сел указано державное имение Василия Черкаса: село Янушевка, в коем дымов было – в 1648 году – 32, в 1650 г. – 12, в 1651 – 4».

В ІІ-му томі «Архива Юго-Западной России» на ст. 387  записано: «Князь Иван ІV-й Иванович Заславский, сын  Ивана ІІІ-го Кузьмича первый из древне-православного русского рода князей Заславских изменил православной вере своих предков и перешел около 1594 года в римо- католицизм  вместе со  своей женой  и целым  семейством,  при  чем стал  уже  именоваться  Янушем. Князь  Януш умер 4-го августа 1629 года».

Оскільки  наші землі певний час входили до володінь цього княжого роду, є підстави вважати, що с.Янушівка (нині Іванівка) отримало назву від князя Януша (Івана) Заславського.

На основі «Церковно-приходской летописи Свято-Покровской церкви села Янушовка Заславского уезда Волынской губернии, заверенной в 1894 году» на ст. 2 записано,  що  в центрі села до 60-х років XІХ століття стояла капличка із зображенням Яна. Ця  католицька пам’ятка  була знесена лише у 1864 році за розпорядженням генерал-губернатора  О.П. Безака. Це також дає підстави вважати,  що назва  села  походить від згаданого імені.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь