Піднесення с/г виробництва у 60-80-х роках

Дата: 09.04.2019 15:35

Станом на 1 січня 1963 року кількість членів  партійної  організації  села становила – 14 чоловік, а комсомольців – 46 чоловік. Переважна   більшість комуністів працювали на  відповідальних  ділянках виробництва. Гвозденко Микола  Васильович – голова  колгоспу, Артьомов  Микола  Михайлович – завгосп колгоспу, Самойлюк Петро Володимирович – бригадир рільничої бригади, Левенець Олексій Григорович – бригадир будбригади, Шестаков  Микола Савич – механізатор, Мох Володимир – зав ветпунктом, Теслюк Василь Іванович – директор школи.

В селі успішно працювали 3 магазини споживчої  кооперації: продмаг, сільмаг і госпмаг, а також майстерні  пошиву одягу та взуття. Необхідну медичну допомогу населення одержувало в  місцевому фельдшерсько- акушерському пункті.

Для проведення культурного дозвілля в селі були клуб і бібліотека. При клубі  працювали співочий  та драматичний гуртки художньої  самодіяльності, в  яких  брали участь 32 чоловіки. В сільській бібліотеці  нараховувалось 4500 книг,  а  читачів 270 чоловік. Крім  того, при школі була   своя бібліотека,  в  якій  нараховувалось 4700 книг.

В селі працювало  відділення  зв’язку і ощадна каса. В різних  організаціях та установах села працювало 35 спеціалістів з  вищою  та  середньою  освітою.

Вигідне розташування  села  сприяло  тому, що 7 квітня 1972 року в селі починається будівництво Славутського міжколгоспного  комбікормового заводу. Фінансування будівництва проводиться за рахунок вкладів колгоспів району. 9 травня 1974 року завод випустив свою першу продукцію. До кінця 1974 року ним було виготовлено 2496 тонн  розсипних комбікормів та 1222 тонни повнораціонних гранульованих кормосумішів. З перших днів пуску на заводі працювало 54 робітники.