Партизанський рух

Дата: 09.04.2019 17:21

З миньківських жителів першими учасниками партизанської групи були Миронюк А.Г., Черняк Д.В., Дейкалюк I.В., трохи пізніше, починаючи   з весни 1943 року,  в партизанські загони влились миньківчани: Сьомак М. П., Вітер В. О., Товстюк О. В., Черняк Г.М. , Жуль А. , Юдіна З.г Петровеька Л. , Яремчук І. С.,  Миронюк Г. В основному миньківчани перебували у загонах ім. Кармелюна (/з’єднання під керівництвом А.З.Одухи),  ім.Кірова (з'єднання під командуванням Шитова).

Миньковецькі партизани провели 15 боїв, знищили 256 гітлерів­ців, захопили 15 кулеметів, один міномет, 45 автоматів, 156 гвинтівок. Першими бійцями партизанського підпілля бу­ли сільські активісти Андрій Миронюк, Дмитро Черняк, Іван Дейкалюк, Микола Сьомак, Василь Вітер, Андрій Товстюк, Іван Яремчук. Комсомолки Ві­ра Юдіна і Людмила Пронтковська стали відважними роз­відницями.