Село в період становлення незалежності України

Дата: 09.04.2019 17:31

Починаючи з 1991 року,  Україна  переходить на регіональний госпрозрахунок, самоокупність і самофінансування.

В 1992 році в с. Миньківці створено підсобне господарство комбінату заводу «Будфорфор». Була своєчасна виплата зарплати, використовувались всі земельні ресурси, урожай 28-30 цн. на гектар.  ВРХ нараховувалось  900 голів, свиней – 800 голів миргородської породи, вівців – 300 голів, коней – 140 голів. Середня заробітна плата становила: у доярок - 120 - 200 крб., механізаторів – 110 - 120 крб. Господарство діяло до 2000 року.

В 2000 р. керівником було призначено Кузьмінського Йосипа Мар’яновича – головою КСП (колективне сільськогосподарське підприємство). Тоді панувала безгосподарність, масове скорочення худоби, розвал тваринницьких приміщень, ліквідувалось вівчарство.

В 2002 р.   Ярощук Генадій Володимирович  став  головою  ПСП (приватне сільськогосподарське підприємство). Відбулося розпаювання майна та землі, розмір паю на одного члена колгоспу становив 3,19 га. Головою комісії по розпаюванню призначений громадою Круглюк Микола Матвійович. Під керівництвом Ярощука Г.В. продовжились  занепад тваринництва,  безробіття, борги, знищення матеріально- технічної бази.

В 2005 р. було заключено договора оренди на земельні паї із корпораціями «Інсеко» - 1150 га  та «Сварог» -  230 га.