Церква

Дата: 09.04.2019 17:43

В клірових відомостях за 1909 рік по церквах Волинської єпархії зазначено, що Воскресенська церква в с. Миньківці Заславського повіту була побудована в 1721 році на кошти прихожан, дерев"яна та покрита гонтом. Копії метричних книг зберігаються з 1762 року, а ісповідні відомості з 1798 року.

У 1821 році під церкву підклали кам"яний фундамент,  в 1823 році вона ззовні ошальована сосновими дошками; у 1824 році пофарбована масляною фарбою та був добудований притвір з західного боку; в 1825 році середня баня та притвір покрили жерстю; в 1828 році гонту пофарбували; у 1854 році з північного боку церкви прибудували паламарку; в 1894 році вся церква зсередини та ззовні була розфарбована масляними фарбами, а жерсть - мідянкою. У 1892 році на кошти парафіян була збудована дерев"яна дзвіниця на кам"яному фундаменті та покрита гонтою, але в 1902 році її розібрали та очистили місце під забудову нової кам"яної церкви.

Того ж року почали будівництво нової церкви, з такою ж дзвіницею по проекту інженера Максимова (у вигляді Хреста), на честь Світлого Хрестового Воскресіння. Церкві належало землі 44 десятини 1147 саженів. В селі діяла церковно - парафіяльна школа, що була побудована селянами в 1872 році. Вчителем був унтер - офіцер Яків Туринський, закінчивший однокласне народне училище (с жалованиемъ 60 рублей).