Період революції і громадянської війни

Дата: 09.04.2019 17:53

.... Бурхливі події 1917-20 років закрутили в кривавому вирі цвітошан, погіршили без того нелегку їх долю. Навіть в такому далекому селі з’явилися прихильники різних тогочасних політичних сил: більшовики, петлюрівці, гайдамаки. Так, Василь Тимчук (Шахтьор) перебував в армії Симона Петлюри. Побували в Цвітосі війська гетьмана Скоропадського - гайдамаки, які забирали в селян зерно та продукти для німецької армії. Тих, хто захищав своє майно, вони нещадно били, розстрілювали.

27 листопада 1920 року а Славутському районі було встановлено Радянську владу. Люди відчули полегшення: після довгих років невизначеності і страху наступила стабільність. В Цвітосі серед селян розподілили землю, перші комсомольці перетворили колишній панський будинок в клуб, там ставили вистави під керівництвом Василя Власюка.