Шепетівська міжрайонна прокуратура інформує:

Дата: 28.09.2020 12:44

Прокуратура стоїть на захисті законності у сфері земельних відносин

Органи прокуратури, реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, продовжують активну роботу щодо збільшення надходжень до бюджету та забезпечення законності у сфері земельних відносин.

Так, Шепетівською місцевою прокуратурою з місцем дислокації у                      м. Славута  виявлено факт суттєвого заниження орендних платежів за використання земельної ділянки, що розташована на території Славутського району, однак не була передана до комунальної власності.

Враховуючи наведене, Шепетівською місцевою прокуратурою на адресу Улашанівської сілької ради спрямовано лист щодо вирішення питання про наявність підстав для перереєстрації  вказаної земельної ділянки з державної в комунальну власність, а також про внесення змін до договору з метою приведення розміру орендної плати у відповідність до вимог чинного законодавства.

На виконання вказаного листа об’єднаною територіальною громадою  зареєстровано право власності на об’єкт нерухомого майна та укладено додаткову угоду до основного договору оренди землі, якою приведено у відповідність розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що призвело до збільшення удвічі розміру орендної плати за користування цією землею (із 7800 гривень на рік до 14439 гривень на рік).

Таким чином, порушення усунуто в повному обсязі та забезпечено збільшення надходжень до місцевого бюджету.

Перший заступник керівника

Шепетівської місцевої прокуратури                                                      О. Базан