Улашанівська територіальна громада
Хмельницька область, Шепетівський район

ДО ВІДОМА ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ!

Дата: 21.10.2020 15:38
Кількість переглядів: 485

Субсидія - державна підтримка найбільш вразливих категорій населення

 

    Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій, яка діє в Україні понад 20 років.

     Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Що менші доходи домогосподарства, то меншою є частка обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

   Відповідно до норм Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами) (далі - Положення) житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми  житла, соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і розміром обов’язкового відсотка платежу, встановленого Кабінетом Міністрів України.

    Для призначення житлової субсидії жителям сіл Славутчини необхідно подати до управління соціального захисту населення Славутської райдержадміністрації (через уповноважену особу сільської ради або надіслати поштою) заяву про призначення та надання житлової субсидії в грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами.

      Відповідно до підпункту 5 пункту 14 Положення житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо структурними підрозділами з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації підприємствами-надавачами послуг) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума заборгованості якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

       Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії, утвореної при райдержадміністрації, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, з урахуванням обставин, що склалися. Окрім того, існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг на підставі укладеного договору з надавачами цих послуг.

   Таким чином, найбільш вразливі категорії населення забезпечуються державною підтримкою.   

Фото без опису

        


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь