ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ У ЗАКЛАДАХ КУЛЬТУРИ УЛАШАНІВСЬКОЇ ОТГ

Дата: 27.11.2020 20:15

Пасуться дітки в спориші й калачиках

І тихо мруть. І сивіє земля!

Щорічно у четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам'яті жертв голодоморів.

Великий голод, голодівка, велика біда… Український народ  у смутку і скорботі доземно схиляє голови вшановуючи пам'ять мільйонів жертв Голодомору, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

Година історичної правди була проведена в КЗ «Улашанівська публічна бібліотека» біля меморіальної інсталяції «Невиплакані сльози України», головною метою якої було через добірку книг донести правду сучасникам про штучно організований голод для фізичного знищення, духовного приниження,  ліквідації культури, мови та історії українців.

Смуток огортає душу, коли вчитуєшся та усвідомлюєш навіть назви документів, що представлені на виставці. Але правду про це повинні  знати всі, якою б гіркою вона не була...

Фото без описуФото без опису

До Дня пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій в Губелецькій сільській бібліотеці було проведено виховний захід «Ті чорні дні Голодомору» та оформлено виставку-подію «Забуттю не підлягає».

Фото без описуФото без опису

У ці скорботні дні для нашої держави в Марачівській сільській бібліотеці оформлено виставку-подію «Пам'ятаємо про голодомор...»

А біля пам'ятного знаку Пам'яті жертв голодомору 1932-1933 р.р. у селі Марачівка було проведено годину пам'яті «Покличемо пам'ять у свідки».

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять односельців, які померли в ті жажливі роки. Також присутні мали можливість ознайомитись із текстами розповідей живих свідків, записаних у 2008 році про пережиті страшні 1932-1933 роки.

Голод... це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. Український народ у смутку і скорботі схиляє голови вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв.

В Улашанівському будинку культури було проведено годину скорботи і пам'яті «Не маємо права забути»

У Ногачівській сільський бібліотеці оформлено виставку «Це нашої історії рядки»

У Цвітоській бібліотеці організована книжково-ілюстративна виставка науково-популярної літератури «Трагічні сторінки мого народу». Проведено годину пам’яті і скорботи «Голодний 1933-й». Відвідувачі мали змогу переглянути Книгу пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років по Хмельницькій області та знайти там прізвища своїх родичів, які у ті страшні моторошні дні померли від голодної смерті.

То був страшний навмисний злочин, такого ще земля не знала! Закрили Україні очі і душу міцно зав'язали!..

У Миньковецькому СБК оформлено тематичну виставку до Дня пам'яті жертв голодомору та політичних репресій.

У Перемишельській бібліотеці підготовлено тематичну виставку-пам'ять «Пам'ятаймо разом», яка розповідає про причини та наслідки жахливої трагедії українського народу.

Фото без описуФото без опису

В Іванівській сільській бібліотеці оформлено тематичну виставку  «У пам'ять про скорботний 33-рік».