22 СІЧНЯ ВІДЗНАЧАЄМО ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Дата: 21.01.2021 13:37

22 січня у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

Споконвіку український народ боровся за соборність своїх земель, за державність на власній території. Українці ні на мить не зреклися боротьби за свою правду, за відродження національної влади. Наша ціль коротка і ясна - соборна Україна - вільна, залежна тільки від волі свого народу. Українці ніколи не дозволять згаснуть смолоскипу, що горить від 22 січня 1919 року, щороку нагадуючи всьому світові про історичний Акт Злуки України. Саме цей день з'єднання Західно - Української Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято - День соборності України. До цієї видатної події в публічній бібліотеці Улашанівської територіальної громади оформлено історичний хронограф «Великих поколінь благословення», метою якого є формування національної свідомості та виховання почуття патріотизму у молодого покоління громади.

20 січня 2021 року у Перемишельській бібліотеці відкрита книжкова виставка «У єдності сила народу!» (до дня Соборності України). Щорічно у день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році, відзначається це свято. Книжкова виставка привертає увагу відвідувачів бібліотеки та пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу. Матеріали, представлені на виставці, акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918- початку 1919 року охопив майже всю Україну.

Доповнює перемишельську книжкову виставку документальна оn-line виставка «День Соборності України». https://tsdazu.archives.gov.ua/archives/313 На виставці презентовано документи, які присвячені Злуці Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки 22 січня 1919 р. За документами виставки можна прослідкувати тенденції та значення цієї події для українського національного руху на еміграції у міжвоєнний період.

XMA Header Image

Документальна виставка «День Соборності України»

tsdazu.archives.gov.ua

Де єдність — там воля, де єдність — там сила, там кривди лихої нема. Хай мати Вкраїна щаслива й красива у єдності всіх обніма. В Миньківецькому СБК створено тематичну виставку.

Яка ж вдалась сьогодні днина! Що хочеться співать пісень Моя соборна Україна Знов зустрічає новий день. Інформаційно- патріотична виставка представлена в Цвітоській бібліотеці.

Книжкова виставка оформлена в Улашанівській сільській бібліотеці до дня Соборності України «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг».

Книжкова виставка оформлена в Ногачівській сільській бібліотеці до дня Соборності України «Україна неповторна, єдина, свята».