A A A K K K
для людей із порушенням зору
Улашанівська територіальна громада
Хмельницька область, Шепетівський район

БАЗОВІ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ В УЛАШАНІВСЬКІЙ ГРОМАДІ

Дата: 01.03.2021 09:57
Кількість переглядів: 582

    Фото без опису

 

     З метою забезпечення права громадян на якісні та безпечні соціальні послуги та надання можливості громадянам почуватися захищеними в різних  життєвих обставинах,  інформуємо населення громади про перелік базових соціальних послуг, їх зміст і порядок надання.

      Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги»  базові соціальні послуги це соціальні послуги, надання яких забезпечується  виконавчими органами сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад.

Базовими є такі соціальні послуги:

1) догляд вдома, денний догляд;

2) підтримане проживання;

3) соціальна адаптація;

4) соціальна інтеграція та реінтеграція;

5) надання притулку;

6) екстрене (кризове) втручання;

7) консультування;

8) соціальний супровід;

9) представництво інтересів;

10) посередництво (медіація);

11) соціальна профілактика;

12) натуральна допомога;

13) фізичний супровід осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються на кріслах колісних, порушення зору;

14) переклад жестовою мовою;

15) догляд та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних;

16) супровід під час інклюзивного навчання;

17) інформування.

 

      Сьогодні до Вашої уваги надаємо узагальнену інформацію про одну з базових послуг -  послугу догляду вдома.

      Наказом Міністерства соціальної політики України від 13.11.2013 р №760 затверджено Державний стандарт догляду вдома, згідно з яким соціальна послуга догляду вдома це комплекс заходів, що здійснюються за місцем проживання (вдома) отримувача соціальної послуги протягом робочого дня суб’єкта, що надає соціальну послугу догляду вдома,  для створення умов забезпечення життєдіяльності осіб, які частково або повністю втратили / не набули здатності до самообслуговування.

Підставою для отримання соціальної послуги догляду вдома є звернення (заява) особи, яка через складні життєві обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров'я, потребує надання соціальної послуги догляду вдома  або її законного представника до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення виконавчого органу об’єднаної територіальної громади або суб’єкта, що надає соціальну послугу.

Рішення про надання соціальної послуги догляду вдома чи відмову у її наданні приймається суб’єктом, що надає соціальну послугу.

Соціальна послуга догляду вдома надається після здійснення первинного комплексного визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги, складання індивідуального плану та укладення договору на надання соціальної послуги догляду вдома.

 Індивідуальний план є основою для надання соціальної послуги догляду вдома, ґрунтується на визначенні індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги та переглядається разом з отримувачем соціальної послуги та/або його законним представником через місяць з дня початку надання соціальної послуги, надалі один раз на півроку.

З кожним отримувачем соціальної послуги або його законним представником  укладається договір про її надання, де зазначаються зміст, обсяг соціальної послуги та строки її надання.

Підставою для припинення надання послуги догляду вдома є:

- відмова отримувача соціальної послуги та/або його законного представника від отримання соціальної послуги догляду вдома;

- направлення отримувача соціальної послуги до стаціонарної інтернатної установи або закладу, інших установ або закладів для постійного перебування;

- зміна місця проживання отримувача соціальної послуги;

- невиконання вимог одержання соціальної послуги;

- наявність медичних протипоказань для надання соціальної послуги догляду вдома;

- поліпшення стану здоров’я;

- закінчення строку дії договору на надання послуги догляду вдома;

- ліквідація суб’єкта, що надає соціальну послугу.

У разі відмови суб’єктом, що надає соціальну послугу, отримувачеві у її наданні, (якщо він нездатний задовольнити індивідуальні потреби отримувача соціальної послуги),  надається пояснення про причини відмови та довідкова інформація про можливість отримати дану послугу в іншого суб’єкта, що надає соціальну послугу.

Надання соціальної послуги догляду вдома в Улашанівській сільській раді забезпечує Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь