Дата: 19.03.2021 11:51

Щодо профілактики отруєння бджіл

Славутське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області інформує, що 12 березня 2021 року набув чинності Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04 березня 2021 року  за №№280/35902, 281/35903, 282/35904, 283/35905.

Запроваджено дуже важливі для галузі бджільництва:

нові підходи (норми) щодо реєстрації пасік та їх переміщення,

видачу ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку,

попередження та встановлення фактів масового отруєння бджіл, інформування аграріями про застосування пестицидів та агрохімікатів

створення у територіальних громадах постійно діючих комісій з питань бджільництва, попередження та фіксації фактів масового отруєння бджіл та затвердження персонального складу відповідним розпорядженням з включенням представників територіальних органів (підрозділів) Держпродспоживслужби та Національної поліції України, а також старост та представників громадських пасічницьких об’єднань;

затверджено Інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, яка визначає основні причини отруєння бджіл, заходи щодо їх профілактики отруєння, установлення факту отруєння та допомоги постраждалим від отруєння бджолиним сім’ям, а також механізми визначення шкоди, заподіяної власникам пасік від отруєння бджіл.

Окрім цього пропонуємо переглянути семінари щодо попередження отруєння бджіл за посиланням:

НАКАЗ№338 ВІД 19.02.2021 "ПРО ДЕЯКІ ПИТАННЯ У СФЕРІ БДЖІЛЬНИЦТВА "

ПОРЯДОК ВИДАЧІ ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНОГО  ПАСПОРТА ПАСІКИ

ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ ПАСІКИ

Iнструкцiя з профiлактики та встановлення факту отруeння бджiл засобами захисту рослин.