ВІДБУЛАСЯ НАРАДА ЩОДО НЕДОПУЩЕННЯ ОТРУЄННЯ БДЖІЛ ПІД ЧАС ОБРОБІТКУ ПОЛІВ

Дата: 26.03.2021 15:13

Сьогодні, 26 березня, у приміщенні Улашанівського сільського Будинку культури відбулась нарада у формі «круглого столу» за участю пасічників громади, представників сільгосппідприємств – ТОВ «Акріс Агро» і СГК «Улашанівський», ГУ Держпродспоживслужби Хмельницької області, Славутської державної лікарні ветеринарної медицини та Улашанівської територіальної громади щодо недопущення отруєння бджіл під час обробітку полів.

Присутні обговорили питання про алгоритм дій та шляхи взаємодії для запобігання випадкам масового отруєння бджіл, мінімізації кількості випадків, пов’язаних із загибеллю бджіл у період обробітку сільськогосподарських культур засобами захисту рослин, ветеринарно-санітарний нагляд у пасічництві.

Окрім того, спеціалісти Держпродспоживслужби інформували про інструменти підтримки розвитку бджільництва у 2021 році, зміни у законодавчих ініціативах щодо реєстрації пасік, вимоги у застосуванні агрохімікатів при обробітку посівів сільськогосподарських культур та багаторічних насаджень. Також працівники управління наголосили пасічникам на необхідності реєстрації та виготовленні ветеринарно-санітарних паспортів пасік згідно із наказом за №338, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 04 березня 2021 року.