В УЛАШАНІВСЬКІЙ ГРОМАДІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ В БОРОТЬБІ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ І ТЕРИТОРІАЛЬНУ ЦІЛІСНІСТЬ УКРАЇНИ

Дата: 28.08.2021 16:58

29 серпня відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 2019 року українці відзначають День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Ця дата обрана невипадково – саме 29 серпня у 2014 році в «Іловайському котлі» держава втратила найбільше бійців за весь час війни на Донбасі.

Сьогодні, 28 серпня, з метою вшанування захисників України, які поклали свої життя, захищаючи свою Батьківщину в Улашанівській громаді, у селах Улашанівка та Ногачівка, відбулися мітинги-реквієми.

Рідні, близькі, друзі, односельці, педагоги Улашанівського ліцею імені Володимира Марковського, працівники сільської ради зібралися у центрі села аби вшанувати пам’ять свого земляка Володі Марковського, мужнього захисника України.

Дуже зворушливо звучали слова сільського голови Миколи Гизимчука, директора Улашанівського ліцею, який гордо носить ім’я Героя Володимира Марковського, – Олени Комар та депутата сільської ради Петра Семенчука.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять свого земляка та усіх мужніх воїнів, яким долею судилося віддати свої життя за Батьківщину, та урочисто поклали до підніжжя пам’ятника Володимиру Марковському квіти.

Цього ж дня, урочистий мітинг-реквієм було проведено і в Ногачівці, яка є малою батьківщиною Героя Небесної Сотні Володимира Чаплінського та Героя АТО, який брав участь у бойових діях на Сході України Володимира Ознамця.

У центрі села, поблизу пам’ятників героям-захисникам Володимиру Чаплінському, Володимиру Ознамцю, а також землякам, які загинули у роки Другої Світової війни, зібралися рідні і близькі героїв, односельці, учні та педагоги Жуківської філії Улашанівського ліцею імені Володимира Марковського, друзі, бойові побратими, представники громади, щоб пригадати якими вони були за життя і вшанувати їхній безсмертний подвиг.

До слова на урочистому мітингу запросили сільського голову Миколу Гизимчука, старосту Ногачівського старостинського округу Олега Матвійчука, вдову Героя Світлану Чаплінську, сестру Володимира Ознамця Світлану Воронюк, а також громадського діяча Віктора Руденка, який стояв пліч-о-пліч на Майдані із Володимиром Чаплінським, які у своїх промовах підкреслили величину подвигу земляків для майбутніх поколінь українців.

Дуже зворушливо звучали патріотичні пісні у виконанні аматорського колективу із села Дятилівка. Місцеві школярі читали вірші, виконували музичні та танцювальні композиції. Станіслав Чорнокрилюк - викладач Берездівської мистецької школи -  виконав неперевершену патріотичну пісню.

Присутні вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання та поклали до підніжжя пам’ятників квіти.

СЛАВА ГЕРОЯМ УКРАЇНИ!