Улашанівська територіальна громада
Хмельницька область, Шепетівський район

 Нові можливості для українських компаній

Дата: 25.11.2021 14:29
Кількість переглядів: 275

Фото без опису

 

I. Нові можливості для українських компаній

ООН та її розгалужена мережа установ забезпечує функціонування багатотисячних операцій з підтримання миру, гуманітарну допомогу для десятків мільйонів постраждалих людей, надання допомоги країнам під час пандемії.

Саме тому, система ООН є найбільшим закупівельником серед міжнародних організацій, проводячи тендери на загальну суму близько 20 млрд. дол. США на рік.

На сьогодні українські підприємства вже мають успішний досвід роботи з Секретаріатом ООН та установами системи ООН. Україна входить до тридцятки найбільших постачальників товарів і послуг ООН.

За останні 8 років обсяг закупівель товарів та послуг структурами ООН в Україні збільшився на 61 % – зі 124,77 млн. доларів США у 2013 році до 200 млн. доларів США у 2020 році. Зростання відбулося завдяки збільшенню у 3,6 рази закупівель товарів, постачання яких зросло з 16,2 до 74,6 млн. дол. США.

Кількість організацій системи ООН, з якими зараз працює український бізнес, зросла з 18 до 21. При цьому, загальна кількість постачальників з нашої країни збільшилася вп’ятеро – з 528 до 1 698.

Проте, потенціал можливостей українського бізнесу для забезпечення потреб ООН на сьогодні далеко не вичерпано. В Україні є багато компаній, що здатні постачати якісні товари і послуги за конкурентоспроможними цінами.

 

II. Щодо проведення вебінарів

Рада експортерів та інвесторів при МЗС України та Постійне представництво України при ООН на постійній основі проводять вебінари для українських компаній за участю представників установ системи ООН з метою ознайомлення українського бізнесу з особливостями проведення тендерів установами системи ООН.

Інформація щодо проведення вебінарів розміщується сайтах Постійного представництва України при ООН та Ради експортерів та інвесторів при МЗС України та їх сторінках у Facebook: https://www.facebook.com/REI.MFA.Ukraine/ та https://www.facebook.com/UKRinUN.

Рада експортерів та інвесторів при МЗС України (РЕІ) – майданчик, на якому МЗС акумулює інформацію про інвестиційні та торговельні можливості з усього світу, а також сприяє налагодженню ділових контактів між українськими експортерами та імпортерами за кордоном.

Постійне представництво України при ООН також надає сприяння українським компаніям в отриманні інформації щодо особливостей закупівель системи ООН та, у разі необхідності, отримання консультацій від представників Секретаріату ООН.

Контактна особа Постпредства України при ООН: радник Ірина Ярош, email: Ukraine.procurement.UN@gmail.com.

 

III. Корисна інформація для українських компаній-потенційних постачальників

Ми запрошуємо українські підприємства ознайомитися з особливостями закупівель установ системи ООН, яка складається з широкого кола організацій — спеціалізованих агенцій, фондів, програм та дослідницьких структур, — кожна з яких має власну структуру та підхід до закупівель в залежності від повноважень.

Де шукати тендерні оголошення?

Кожна організація системи ООН (Секретаріат ООН, ВПП, ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО, ПРООН тощо) має власну практику та портфель закупівель, а також окремий розділ на своєму сайті, присвячений закупівлям.

Разом з тим, установи системи ООН також використовують спеціалізований сайт «Глобальний ринок ООН» (The United Nations Global Marketplace - https://www.ungm.org/), що є єдиним об’єднаним електронним майданчиком для оприлюднення оголошень 39 установами системи ООН щодо проведення тендерів практично у всьому світі.

Зазначений сайт функціонує як «єдине вікно», через яке потенційні постачальники можуть, заповнивши лише одну реєстраційну форму, зареєструватися в усіх організаціях ООН, які використовують інформацію з цього сайту для формування своєї бази даних постачальників.

Зазначена реєстрація є безкоштовною.

У 2020 році на Глобальному ринку ООН вже зареєстровано 1 217 українських компаній, що стало початковим кроком для них, щоб отримати можливість конкурувати в тендерах установ системи ООН на постачання товарів та послуг.

Крім того, на сайті створено Службу оповіщення про тендери, яка після згаданої реєстрації дозволяє отримувати інформацію щодо оголошень про тендери.

Дані про закупівлі в системі ООН систематизуються та доступні для ознайомлення через щорічні звіти та інтерактивні інформаційні панелі на порталі www.ungm.org.

Якщо ви зацікавлені в участі в певному тендері, натисніть «Висловити інтерес». Постачальникам, які висловили інтерес до тендеру, на електронну адресу автоматично надсилається повідомлення.

Для надання підтримки потенційним постачальникам у ході закупівель Організацією розроблено Посібник щодо практики закупівель установ системи ООН, в якому описано загальні та типові керівні принципи, політику та процедури, що регулюють їх діяльність у цій сфері, а також приділено увагу гармонізації закупівельної діяльності цих установ (розміщено за посиланням https://www.ungm.org/Shared/KnowledgeCenter/Pages/PPH2).

Закупівлі ООН здійснюються шляхом проведення тендерів через оприлюднення оголошення про проведення торгів на постачання товарів чи послуг. Процес конкурсного відбору, за необхідності, включає в себе:

- вивчення ринку для визначення потенційних постачальників;

- аналіз розумної комерційної практики;

- застосування офіційних методів запиту пропозицій, таких як направлення запрошення взяти участь у торгах або направити оферту шляхом оприлюднення оголошення чи безпосереднього звернення до запрошених постачальників, а також неофіційних методів запитування пропозицій, таких як направлення прохань надати розцінки. При цьому, при направленні офіційних пропозицій взяти участь у торгах контракти укладаються з тими учасниками торгів, які відповідають встановленим критеріям, заявки яких відповідають вимогам і які пропонують ООН найнижчу ціну.

- публічне відкриття заявок.

 

IV. Щодо закупівель Секретаріату ООН

Секретаріат ООН здійснює закупівлі в обсязі близько 3 млрд. дол. США на рік, що включає постачання товарів і послуг для потреб штаб-квартири в Нью-Йорку, офісів ООН, розташованих у Женеві, Відні та Найробі, миротворчих та політичних місій, регіональних економічних комісій і трибуналів.

Найбільші за обсягом закупівлі Секретаріату ООН припадають на повітряний транспорт, пальне, харчування, інформаційно-телекомунікаційні технології, будівництво.

У 2020 році Україна обійняла 7-у сходинку у списку країн-постачальниць товарів і послуг для потреб Секретаріату ООН та традиційно входить до ТОР-10 країн-постачальниць. Минулого року з українськими компаніями було укладено контрактів на 83,4 млн. дол. США.

При цьому, Секретаріат ООН традиційно позитивно відзначає рівень співпраці з українськими компаніями, що підтверджує імідж нашої країни як надійного партнера Організації.

За посиланням https://www.un.org/Depts/ptd/eoi оприлюднюються оголошення про проведення Секретаріатом ООН закупівель, подання заявки на участь в яких можна здійснити тільки після відповідної реєстрації. Термін подання пропозицій визначається у кожному оголошенні окремо і, як правило, становить від 15 до 30 календарних днів.

За посиланням https://www.un.org/Depts/ptd/tender розміщуються оголошення Секретаріату щодо відкриття пропозицій за поточними тендерами.

Плани Секретаріату ООН щодо обсягів майбутніх закупівель за номенклатурою та отримувачем товарів чи послуг (наприклад, операцій ООН з підтримання миру) розміщено за посиланням https://www.un.org/Depts/ptd/business-opportunities/acquisition-plan/2019-2020/PKM.

Секретаріат ООН також оприлюднює список компаній, що отримали реєстрацію в якості постачальників, до якого також входить низка українських підприємств (розміщено за посиланням https://www.un.org/Depts/ptd/un-secretariat-registered-vendors).

Враховуючи створення спеціалізованого сайту «Глобальний ринок ООН», кожне оголошення Секретаріату ООН розміщується в трьох джерелах:

- на сайті Відділу закупівель Департаменту оперативної підтримки Секретаріату ООН ((https://www.un.org/Depts/ptd/);

- на спеціалізованому сайті «Глобальний ринок ООН» (The United Nations Global Marketplace - https://www.ungm.org/);

- у додатку "UN Procurement" App, який можна встановити на мобільний телефон.

Для унормування практики закупівель Секретаріатом ООН розроблено Посібник із закупівель, призначений для працівників Секретаріату, в якому детально викладено процедури та процеси закупівельної діяльності (не є вичерпним і може мати винятки), зокрема описано процес закупівлі, види і порядок реєстрації учасників, умови проведення у разі необхідності попередньої кваліфікації для допуску до торгів, формування списку запрошених до участі у тендері компаній та порядок оцінювання їх тендерних пропозицій, визначення видів закупівель та рівня реєстрації учасників від суми торгів.

Посібник із закупівель розміщено онлайн за посиланням https://www.un.org/Depts/ptd/sites/www.un.org.Depts.ptd/files/files/attachment/page/pdf/PM_2019.pdf.

У Посібнику також викладено вимоги для кожного рівня реєстрації підприємств. Зокрема, реєстр організацій-постачальників ООН складається з 3 рівнів, кожен з яких має чіткі профілі ризику та вимоги до реєстрації: базовий рівень (Basic Level ), Рівень 1 (Level 1) та Рівень 2 (Level 2). Однак, потенційний постачальник не може брати участі у будь-яких закупівлях, якщо він не зареєстрований, як мінімум, на Базовому рівні.

Щодо співвідношення рівня реєстрації та граничних сум договорів:

- при сумі закупівлі до 150 тис. дол. США рівень учасників може бути Базовий рівень (Basic Level );

- при сумі від 150 до 500 тис. дол. США потрібним є Рівень реєстрації 1 (Level 1);

- при сумі торгів більше 500 тис. дол. США вимагається Рівень реєстрації 2 (Level 2).

 

V. Презентації щодо особливостей проведення тендерних процедур певними установами та фондами ООН

1) Презентація Відділу закупівель Секретаріату ООН (United Nations Procurement Division — UNPD), обсяг якого складає близько 3 млрд дол на рік. – посилання на файл (20 аркушів).

Відділ закупівель ООН (United Nations Procurement Division — UNPD) є підрозділом, уповноваженим від імені Секретаріату ООН укладати контракти і взаємодіяти з постачальниками.

https://drive.google.com/file/d/1GYdmLer5M7AzDjV0UlwXAOPPOLGr5NWR/view?usp=sharing

2) 10 порад від Відділ закупівель ООН, щоб виграти тендер - посилання на файл (14 аркушів).

https://drive.google.com/file/d/1ooyHVftlusH-uayR_Sf5r3iOdBQZgvvK/view?usp=sharing

3) Презентація Управління ООН з обслуговування проєктів (United Nations Office for Project Services — UNOPS), з обсягом закупівель близько 1 млрд дол на рік– посилання на файл (28 аркушів).

https://drive.google.com/file/d/1uAUVb6S0eCJoriF7mUuKNteuXlpIPcYJ/view

4) Презентація Дитячого фонду ООН (UNICEF), закупівля якого перевищують 5 млрд. дол. США на рік – посилання на файл (26 аркушів).

https://drive.google.com/file/d/1DORwvPF0NMOEGgw4gOSQfx3yQIUEh2dL/view?usp=sharing

5) Презентація Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (Food and Agriculture Organization, FAO) – посилання на файл (10 аркушів).

https://drive.google.com/file/d/164scEazczXI3fV2-wB0iwRGRnqCJLeGT/view?usp=sharing

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь