2 грудня - Міжнародний день за скасування рабства

Дата: 02.12.2021 19:22

Щороку, 2 грудня, відзначається Міжнародний день за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії Генасамблеї ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.

За даними ООН, сьогодні у світі близько 40,3 млн людей є жертвами сучасних форм рабства, включаючи 24,9 млн жертв примусової праці.

В цей день в закладах освіти Улашанівської громади пройшли виховні години, а також здобувачі освіти мали змогу долучитись до перегляду та обговорення фільмів про боротьбу з рабством.