СЛАВУТСЬКА ДПІ ІНФОРМУЄ щодо Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 №496.

Дата: 29.12.2021 13:12

Порядок №496 не поширює свою дію на платників єдиного податку І групи.

Із загального числа платників єдиного податку ІІ-ІV  груп, Порядок №496 поширює свою дію виключно на платників визначених п.61 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України, які здійснюють :

• реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Водночас, Порядок №496 поширює свою дію на ФОП ІІІ групи єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ.

Разом з цим, Порядок №496 встановлює обов’язок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації для ФОП, які використовують загальну систему оподаткування, та здійснюють сою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Таким чином, фізичні особи-підприємці, що використовують спрощену систему оподаткування, не є при цьому платниками ПДВ, та не здійснюють продаж технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, не зобов’язані вести облік товарних запасів та підтверджувати їх походження первинними документами для цілей контролю зв дотриманням законодавства у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Для додаткової інформації звертатись за телефонами: 7-12-95, 7-12-06, 7-05-26.