Добровільна сплата податків - запорука успішного бізнесу

Дата: 18.01.2022 16:05

За участі працівників  Славутської ДПІ відбулася зустріч з головою Улашанівської ТГ Миколою Гизимчуком та працівниками громади.

Обговорено запровадження з 01 січня 2022 року РРО/ПРРО для платників єдиного податку другої та третьої групи.

Першочергово зверталась увага на особливості фіскалізації в сільській місцевості.

Постановою Кабінету міністрів України  від 23.12.2021  №1359 розширено коло суб’єктів господарювання, які мають право проводити діяльність у сфері роздрібної торгівлі без застосування РРО/ПРРО.  На території села без застосування реєстраторів розрахункових операцій роздрібна  торгівля   товарами (крім підакцизних) може здійснюватись   фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок.  Такі підприємці зобов’язані при проведенні торгівлі застосовувати розрахункові книжки та вести книгу обліку розрахункових операцій. Слід також пам’ятати, що такою пільгою можна скористатись лише при дотриманні наступних обмежень:

- така торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому не здійснюється торгівля підакцизними товарами;

- такими СГД не здійснюється дистанційна торгівля, зокрема через Інтернет.

Ще раз під час зустрічі працівники ДПІ нагадали про податкову амністію та  унікальну можливість подати кожним свідомим громадянином декларацію про наявність активів, з яких у попередні звітні періоди не було сплачено податки.

Зверталась увага присутніх на початок деклараційної кампанії за 2021 рік, на необхідність залучення мешканців громади до подання Декларації про майновий стан і доходи при наявності такого обовязку та щоб скористатися правом на податкову знижку.

З усіх питань щодо реєстрації та застосування РРО/ПРРО, складання та подання звітності можна звертатись до спеціалістів Славутської ДПІ особисто або за номерами телефонів: 71-295, 71-206,70-215.