Улашанівська територіальна громада
Хмельницька область, Шепетівський район

«Славутське бюро правової допомоги» інформує: Умови призначення, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю

Дата: 30.08.2022 13:59
Кількість переглядів: 275

Фото без опису

 

      На час воєнного стану посилені гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття. Постановою КМУ від 19 березня 2022 року №334 «Деякі питання реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, нарахування та виплати допомоги по безробіттю на період дії воєнного стану» врегульовано питання щодо призначення і виплати допомоги по безробіттю в умовах воєнного стану.

      Статус безробітного надається особі з першого дня реєстрації у центрі зайнятості за її особистою заявою. Облік осіб, які шукають роботу, провадиться центром зайнятості та отримати статус безробітного. Заяву на призначення статусу безробітного можна подати до обраного міського, районного, міськрайонного центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості:

- особисто, під час безпосереднього відвідування;

- в електронній формі за допомогою мобільного застосунку Порталу Дія;

- за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку.

      Відповідно до абзацу шостого пункту 20 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які кукають роботу, затвердженого постановою КМУ від 19.09.2018 року №792, призначення виплати допомоги по безробіттю здійснюється з першого дня реєстрації безробітного.

      Для внутрішньо переміщеної особи, яка після введення воєнного стану має та/або мала визначене місце роботи на території Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та м. Києві, заява про надання статусу безробітного, про призначення допомоги по безробіттю та про припинення реєстрації безробітного може подаватися засобами мобільного застосунку Порталу Дія.

! ВАЖЛИВО !

      Безробітний зобов'язаний протягом 30 календарних днів після припинення чи скасування воєнного стану подати до центру зайнятості, у якому була здійснена реєстрація через Портал Дія, зокрема оригінали таких документів:

  • трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості). Особа, яка втратила трудову книжку, пред'являє дублікат трудової книжки чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи;
  • документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дублікати);
  • військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися із строкової військової служби.

      Також варто зазначити, що особи які перебували на обліку в адміністративно-територіальних одиницях, де регіональні, міські, районні, міськрайонні центи зайнятості не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування, виплата допомоги по безробіттю здійснюється Державним ощадним банком України шляхом перерахування коштів на банківський рахунок (за стандартом IBAN)   в банку, в якому відкрито рахунок одержувача, або здійснення грошових переказів через міжнародну платіжну систему «MY TRANSFER». Плата за оброблення електронних реєстрів через міжнародну платіжну систему «MY TRANSFER» банку не справляється.

      Якщо протягом 60 календарних днів з дати зарахування переказів АТ «Ощадбанк» одержувачам допомоги по безробіттю одержувач не звернувся за отриманням грошового переказу, відповідні кошти повертаються до АТ «Ощадбанк» для їх повернення на рахунок Державного центру зайнятості не пізніше трьох робочих днів після закінчення такого періоду разом з реєстрами осіб, яким не здійснено виплату грошового переказу.

      Реєстрація безробітних, які проживають на території адміністративно-територіальних одиниць, де ведуться активні бойові дії, не припиняється, надання соціальних послуг та виплата матеріального забезпечення здійснюється центром зайнятості, до якого вони звертаються або центром зайнятості, на який тимчасово  покладено функції з обслуговування безробітних, зареєстрованих у центрах зайнятості, які  не можуть працювати в штатному режимі.

      Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом 2 років. Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги  по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів, а для осіб, які шукають роботу вперше, та інших незастрахованих осіб — 180 календарних днів (частина четверта статті 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»).

      Якщо у внутрішньо переміщеної особи відсутні документи та відомості про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж, допомога по безробіттю призначається тривалістю 180 календарних днів протягом двох років з дня її призначення в мінімальному розмірі, що встановлюється правління  Фонду  загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Після надходження таких документів та відомостей рішення про призначення допомоги по безробіттю переглядається відповідно до законодавства.

Якщо страховий стаж протягом 12 місяців, що передують місяцю реєстрації особи як безробітної,  становить шість або більше місяців, допомога по безробіттю визначається у відсотках до її середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), залежно від страхового стажу:

< 2 років – 50%                                            6 – 10 років – 60%

2 – 6 років – 55%                                        > 10 років – 70 %

 

      Допомога по безробіттю  виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

— перші 90 календарних днів – 100%

— упродовж наступних 90 календарних днів – 80%

— подальшому – 70%.

      Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму. Станом на 2022 рік максимальна виплата становить: з 1 січня – 9924, 1 липня – 10400, з 1 грудня – 10736.

      Мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період дії карантину та протягом 30 календарних днів після його закінчення, становить 1000.

      Отримати консультації та роз’яснення з правових питань можна зателефонувавши за безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні), або звернувшись до сектору «Славутське бюро правової допомоги» з 9.00 год. до 18.00 год. з понеділка по п’ятницю, або за телефоном: (03842) 7-06-14.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь