ПОРЯДОК ДІЙ В РАЗІ ОТРИМАННЯ СИГНАЛУ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

Дата: 10.06.2023 13:59

Шановні громадяни!

В цей складний для всіх нас час, особливо необхідно бути обережним та дотримуватися простих правил поведінки під час сигналу «Повітряна тривога».

Отож, перш за все необхідно встановити на телефоні застосунок «Повітряна тривога». Сигнал тривоги також можна почути через ФМ-радіо, телебачення, інші засоби оповіщення.

Якщо почули сигнал тривоги перебуваючи вдома необхідно:

1. Ввімкнути телевізор чи ФМ-радіо і уважно прослухати інформацію про характер тривоги;

2. За можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;

3. Швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків;

4. Закрити вікна, вимкнути всі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ, загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо);

5. Взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття.

У разі відсутності в радіусі 500 м від вашого будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком, або погріб.

Якщо ви не почули сигнал та у вас немає можливості швидко перейти у сховище, перейдіть до більш безпечного місця в будинку: подалі від вікон, у коридор — під несучі стіні, або ванну (але закрийте рушником дзеркало). Пам’ятайте про правило двох стін.

Якщо почули сигнал тривоги перебуваючи на роботі необхідно:

1. Виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій або Інструкцією, діяти за вказівками керівництва;

2. Швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні) та виконувати вимоги старшого (коменданта).

Перебуваючи у громадському місці, потрібно вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти відповідно до них (йти в зазначені сховища або укриття).

У хвилини небезпеки кожному необхідно мобілізувати себе, бути зосередженим та уважним, діяти максимально швидко.

Після завершення небезпеки, коли надійде сигнал про «Відбій» повітряної тривоги, після неї можна виходити з укриття та повертатися до звичних справ.