Рада ЄС затвердила додаткову допомогу Україні у 5 млрд євро

Дата: 07.10.2022 09:07

Рада Євросоюзу офіційно ухвалила рішення про термінове надання Україні додаткової макрофінансової допомоги у розмірі 5 мільярдів євро - із 9 млрд, обіцяних у травні.

Про це повідомляється на сайті Ради ЄС у вівторок, 20 вересня.

«9 вересня міністри фінансів ЄС погодили заяву на підтримку цієї додаткової допомоги Україні у розмірі 5 мільярдів євро на неформальному засіданні Ради Ecofin у Празі. Сьогодні цю додаткову допомогу було офіційно ухвалено після того, як необхідні формальні кроки були виконані всього за 11 днів», - йдеться в повідомленні.

У ЄС уточнюють, що фінансова допомога доповнює іншу підтримку України Євросоюзом, яка вже надається у гуманітарній, митній та оборонній сферах, а також у сфері розвитку.

Очікується, що Україна отримає 5 млрд євро від Євросоюзу в середині жовтня, а до кінця року Брюссель має виділити ще 3 млрд.

Зазначимо, у Мінфіні повідомляли, що станом на середину вересня Україна отримала від партнерів 17,4 млрд. доларів, або 52% від заявленої допомоги на загальну суму 33,3 млрд. доларів.

Нагадаємо, раніше Єврокомісія схвалила надання Україні 5 млрд євро макрофінансової допомоги.

Також повідомлялося, що США виділять Україні новий пакет військової допомоги на 600 млн. доларів.

Посилання на джерело інформації: https://www.slovoidilo.ua/2022/09/20/novyna/finansy/rada-yes-zatverdyla-dodatkovu-dopomohu-ukrayini-5-mlrd-yevro