На території України зосереджено родовища 22 із 30 корисних копалин, які входять до переліку критичних для ЄС

Дата: 18.11.2022 10:56

Як зазначив Денис Шмигаль,

Україна може стати

важливим елементом

європейського економічного

простору у добувній сфері

Україна готова спільно з ЄС докладати зусиль для досягнення повної незалежності від російських ресурсів. Про це 16 листопада заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на бізнес-форумі зі стратегічного партнерства у сировинній сфері Україна – ЄС у межах Європейського тижня сировини 2022, його цитує пресслужба Кабміну.

Шмигаль зазначив, що у 2021 році Україна входила до топ-10 країн з видобутку титану, залізняку, каоліну, марганцю, цирконію, графіту. Серед 120 видів споживаних у світі корисних копалин у надрах України виявлено 117. Більше того, на території України зосереджено родовища 22 із 30 корисних копалин, що входять до переліку критичних для ЄС.

Крім того, глава уряду наголосив, що Україна залишається відданою «зеленому» переходу та досягненню цілей Європейського «зеленого» курсу.

«Повоєнна відбудова країни ґрунтуватиметься на розвитку чистих технологій із дотриманням кращих стандартів ЄС. Ми готові спільно з Європейською комісією та зацікавленими сторонами працювати над різними ініціативами для посилення ресурсної безпеки Європи», – наголосив прем’єр-міністр.

Як зазначив Шмигаль, Україна може стати важливим елементом європейського економічного простору у видобувній сфері та інтегрованою частиною єдиних із Європейським союзом промислових ланцюгів.

Прем'єр-міністр переконаний, що Україна має бути невід’ємним складником Стратегії ЄС у сфері сировини до 2030 року, затвердження якої має відбутися до квітня 2023 року.

Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/money/na-teritoriji-ukrajini-zoseredzheno-pokladi-22-z-30-korisnih-kopalin-jaki-vhodjat-do-pereliku-kritichnih-dlja-jes-shmigal-1636595.html