ЗВЕРНЕННЯ З НАГОДИ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

Дата: 29.01.2023 08:31

Шановні жителі громади!

Сьогодні, 29 січня, українська громадськість відзначає славетну і водночас скорботну дату в своїй історії – День пам’яті Героїв Крут.

Наприкінці січня 1918 року біля залізничної станції Крути, поблизу села із символічною назвою Пам’ятне, на відстані 130 кілометрів від Києва, відбулася історична подія, яка увійшла до національного літопису.

Близько 400 майже неозброєних київських гімназистів, студентів, курсантів, юнкерів стали на шляху чотиритисячного більшовицького війська. Оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Ці молоді захисники довели, що свою рідну землю українці готові захищати будь-якою ціною.

Схилімо в цей день наші голови в глибокій шані перед їх світлою пам’яттю. Вони завжди залишаться Героями та  взірцем палкої любові до Батьківщини.

Вічна слава героям Крут!

Слава Героям України!

Слава Україні!

З повагою – сільський голова Микола ГИЗИМЧУК, працівники виконавчого комітету та депутатський корпус Улашанівської сільської ради