Д. Шмигаль назвав кроки до фактичної інтеграції України в ЄС

Дата: 06.03.2023 10:55

Приєднання України до зони роумінгу ЄС та Єдиної зони платежів у євро (SEPA) на додаток до п’яти «безвізів» є кроками до фактичної євроінтеграції України.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на пресконференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Очільник уряду нагадав, що Україна дуже оперативно отримала п’ять «безвізів» – енергетичний, економічний митний, цифровий, транспортний.

«Ми працюємо далі над безкоштовним роумінгом, над стабілізацією економічного безвізу, щоб він був продовжений ще на рік… Крім цього, ми зараз спільно з Нацбанком активно працюємо над доєднанням до спільного простору платежів у євро, що дасть відразу хороший результат для наших компаній, банків і громадян, які переправляють валюту в одну чи іншу сторону», - сказав Шмигаль.

Прем’єр-міністр зауважив, що сьогодні роумінг безкоштовний для українців, але уряд працює над тим, щоб увійти в систему європейського роумінгу і закріпити це уже назавжди.

«Це кроки до так званої фактичної євроінтеграції, коли ми стаємо частиною Європи і паралельно закріплюємо це все документами, а не навпаки, коли довго готуються документи і потім відбувається якийсь вступ, доєднання, інтеграція», - резюмував очільник уряду.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський вважає, що цього року мають зникнути всі перепони для початку повноправного членства України в Європейському Союзі.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3677761-smigal-nazvav-kroki-do-fakticnoi-integracii-ukraini-v-es.html