ЗВЕРНЕННЯ З НАГОДИ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

Дата: 18.05.2023 08:43

Дорогі жителі!

Сьогодні, 18 травня, Україна відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар.

Цього дня в 1944 році почалася примусова депортація кримських татар в Середню Азію. Усього було депортовано понад 180 тисяч осіб. 5989 осіб були заарештовані за звинуваченням у співпраці з німцями − вони потрапили в ГУЛАГ. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цей день навічно закарбувався в чорних тонах...

Сьогодні вся наша держава вшановує жертв геноциду кримськотатарського народу і кожен з нас розділяє цей нестерпний біль. Свято віримо в те, що Крим обов’язково повернеться до України!

З повагою – сільський голова Микола ГИЗИМЧУК, працівники виконавчого комітету та депутатський корпус Улашанівської сільської ради