Шепетівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області доводить до відома операторів ринку про надходження до України небезпечних заморожених суцвіть броколі, в яких виявлено хлорпірифос

Дата: 08.06.2023 09:16

Повідомлення надійшло від Європейської системи швидкого оповіщення про харчові продукти і корми.
Постачальник: Польща  Prosto Frosto Sp.z o.o. Katoice
Отримувач:  ПП  «Здоровий продукт» вул.Тростянецька 47/154, м.Київ ,02175
При наявністі вище вказаної продукції просимо негайно повідомити Шепетівське районне управління Головного управління в Хмельницькій області на  електронні адреси: slavutadpss@consumerhm.gov.uaslavutadpss@ukr.net

Довідка:

Хлорпірифос  є дуже широко вживаним пестицидом. Цей агент використовується для знищення широкого спектру шкідливих комах і кліщів; водночас він демонструє помітну токсичність для більшості видів інших тварин і людини.  Дослідження вчених із США та інших країн доводять те, що навіть незначні дози хлорпірифосу, які нещодавно вважались умовно безпечними — можуть чинити негативний вплив на здоров’я людей. Загалом, потрапляючи в організм людини, він викликає гострі порушення роботи центральної нервової системи: головний біль, порушення свідомості аж до розвитку глибокої коми, судоми. Сильне отруєння може призвести до смерті. Також негативна дія препарату стосується хронічного ефекту. Тобто, якщо споживати продукти, що містять залишкову кількість фосфорорганічних пестицидів протягом тривалого періоду — можливий віддалений прояв негативних наслідків. Більше того — порушення у функціонуванні нервової системи вдалося зафіксувати навіть на наступному поколінні тварин, яке безпосередньо не зазнавало дії препарату.