Улашанівська територіальна громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Славутська ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області інформує про право на податкову знижку

Дата: 30.06.2023 16:51
Кількість переглядів: 82

Фото без опису

Славутська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що кампанія декларування доходів за 2022 рік продовжується.

  Податковий кодекс встановлює не тільки обов’язок сплати податків, а й надає платнику податків можливість подання податкової декларації при виникненні у фізичної особи права на отримання податкової знижки і поверненню надміру сплаченого податку у зв’язку з виникненням цього права.

Підпунктом «в» п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», із змінами і доповненнями.

Підпунктом 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ визначено, що фізична особа, яка бажає скористатись правом на отримання податкової знижки, повинна разом з Декларацією подати копії наступних документів:

- паспорта;

- довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку;

- документів, що підтверджують сплату (квитанції, платіжні доручення тощо);

- документа, що підтверджує першу ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), якщо витрати здійснено на користь члена сім’ї;

- довідки про заробітну плату, отриману протягом звітного року;

- договорів, в якому зазначено надавача послуг, їх отримувача, вартість таких послуг і строк надання.

Звертаємо увагу, що згідно з п. п. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 ПКУ у разі, якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в Декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.

При цьому, п.п. «в» п. 176.2 ст. 176 ПКУ передбачено, що особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.

При наявності особистого електронного підпису (отримується в акредитованих центрах, ДП “Дія” за допомогою “Приват24) декларацію можна подати самостійно в Електронному кабінеті платника.

Для отримання необхідних консультацій  щодо податкової знижки звертайтесь до Центру обслуговування платників Славутської ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області за адресою м.Славута, вул.Козацька,26.  (тел. 7-12-95, 7-12-06, 7-05-26, 7-05-15)

Декларацію для отримання податкової знижки за 2022 рік можна подати  до 31 грудня 2023 року.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь