Стартувала акція "16 днів проти насильсьтва"

Дата: 25.11.2024 08:23
Кількість переглядів: 188

Фото без опису

 

У період з 25 листопада до 10 грудня щороку проходить міжнародна    акція «16 днів проти насильства», яка має на меті підвищення                   поінформованості  суспільства, масово мобілізувати людей до змін, залучити активістів, представників урядів, парламентів, громадських організацій та партнерів ООН та висвітлити питання, пов’язані з проблемами подолання  насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. 

 

Період кампанії охоплює наступні важливі дати:

 

· 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

·  1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

·  2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

· 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними              можливостями;

·   5 грудня – Міжнародний день волонтера;

· 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

·   10 грудня – Міжнародний день прав людини.

 

Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони      створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви   насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. 

У грудні 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Символом проти всіх форм насильства над жінками стала біла стрічка. Вона символізує намір ніколи не чинити, не сприяти чи не залишатися байдужими до насильства проти жінок та викорінити це ганебне і небезпечне явище.

Фото без опису

З 24 лютого 2022 року, коли російська федерація розпочала            повномасштабне вторгнення в Україну, контекст, у якому ведеться боротьба з гендерно зумовленим насильством, різко змінився. Зросла кількість жертв     насильства: від нього потерпають жінки й чоловіки, хлопчики й дівчатка.

Та навіть в умовах війни Україна продемонструвала своє прагнення  окласти край насильству щодо жінок і домашньому насильству, ратифікувавши Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, більш відому як Стамбульська конвенція. Конвенція спрямована на те, щоб вплинути на світогляд окремих людей, закликаючи всіх членів суспільства, особливо  чоловіків та хлопчиків, змінити свою модель поведінки. По суті, Конвенція знову закликає до забезпечення більшої рівності між жінками та чоловіками, оскільки насильство щодо жінок випливає з відносин нерівності між жінками та чоловіками у суспільстві та закріплюється в ньому через культуру терпимості до насильства та його ігнорування.

Захист прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, надання їм гарантованої допомоги, притягнення кривдників до відповідальності – обов’язок держави. Байдужість до посягання на іншу людину, особливо   вчинене в родинному колі, має назавжди викорінитися з нашого суспільства. Толерування цього ганебного явища – неприпустиме.

Наші воїни виборюють на полі бою право на існування нашої країни,     захищаючи нашу землю від окупантів. Перед нами стоїть обов’язок                 розбудувати незалежну Україну, вільну від будь-яких проявів насильства.

Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека проголошені Конституцією України найвищою соціальною цінністю.

Попри війну, всі відповідальні органи продовжують роботу, щоб      попередити протиправні дії, а також захистити постраждалих.

Якщо Ви постраждали від насильства або стали свідком такого ганебного явища, повідомляйте про це.

Нагадуємо – в Україні за коротким телефонним номером 15-47            ЦІЛОДОБОВО та БЕЗКОШТОВНО діє «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за   ознакою статі та насильству стосовно дітей. «Гаряча лінія»                                соціально-психологічної підтримки працює також за номером 116 123.  «Гаряча лінія» приймає звернення від усіх заявників та надає інформаційні, психологічні та юридичні консультації. Надаються роз’яснення, контактна інформація з питань безпеки та оборони, гуманітарної допомоги, соціальної допомоги тощо. Надається психологічна підтримка заявникам, які телефонують з питань, пов’язаних з воєнними діями.

 

 За номером 2345 працює спеціалізована лінія консультацій для чоловіків.

Лінія безоплатної правової допомоги - 0 800 213 103.

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини можна звернутися, зателефонувавши на гарячу лінію: 0800501720.

 

Для громадян України, які перебувають за кордоном, звертатись за номером телефону +38 (044) 284-19-43 (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку).

 


« повернутися до розділу «ОГОЛОШЕННЯ»

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь