Географічне положення. Природні умови

Дата: 09.04.2019 10:05

За даними краєзначого словника професора Олександра Цинкаловського «Стара Волинь і Волинське Полісся», виданого у 1984 р. у м.Вінніпег (Канада), в якому містяться історико-георгафічні та економічні дані 1898-1903 р.р. про ряд сіл нашого району, які автор особисто збирав по селах і церквах нашого краю, село Вачів Заславського заповіту, Жуковської волості розташоване за 35 км від Заслава.

Село згадується в реєстрі поборовому Кам'янецького повіту з 1583 року, згідно з яким князь Михайло Заславський сплачував за Вачів податок. В кінці ХХ століття було 73 будинки, 452 жителі, каплиця на могилках і вітряк. Село належало до заславського ключа маєтків князів Заславських, потім князів Сангушків.