Партизанський рух
З перших днів війни селяни активно включалися в партизанську й підпільну боротьбу. Восени 1941р організовуються партизанські загони,які діють в районі села. Організатором і командиром одного з загонів став вчитель з сусіднього села А.З.Одуха.
В 1942 році в загін вливаються партизани з села: Гуменюк Сава,Скрипнюк Петро,Кравчук Василь,Заболотний Володимир,Сосихіна Марія,Заболотний Борис,Новак Дмитро і багато інших.
Незабаром загін виріс у велике партизанське з'єднання ім. Михайлова. На території села найбільше діяв загін ім. В.І.Леніна. Славними спогадами відзначилася партизанська група Гуменюка Сави. При його безпосередній участі було підірвано 26 залізничних ешелонів ворога з боєприпасами, солдатами і офіцерами, військовими спорядженнями.
Активними діячами в партизанському русі відзначились жителі села: Заболоцький Станіслав, Дем'янчук Ганна Фотівна. Крім чоловіків і молоді в партизанському русі приймали участь жінки старшого віку. Благородним прикладом цього служить жінка – партизанка, зв'язківець загону ім. Леніна, місцева колгоспниця Дем'янчук Ганна Фотівна,народжена 1898 року. Це вона ризикуючи життям,давала притулок,влаштовувала явочні квартири багатьом партизанам і партизанським командирам,організовувала збір продуктів і одягу партизанам,а потім стала сміливим партизанським зв'язківцем.
Одним з найстарших жителів села є учасник бойових дій партизан партизанського з'єднання ім. Михайлова Коваль Іван Семенович. Найбільш відзначилися в партизанській боротьбі жителі села: Яловицький Архип Кіндратович,який був нагороджений орденом Червоного Прапора,Доробик Іван Іванович,який пропрацював конюхом в колгоспі.
Гуменюк Володимир Семенович народився 07.06 1931 р. Захисник вітчизни,учасник бойових дій партизан партизанського з'єднання, вчитель Перемишельської школи.