З давніх – давен до початку ХХ століття

Дата: 09.04.2019 14:46

До  1861  жителі  села  Вулька  були  кріпаками,  платили  оброк  і  відбували  панщину.  Переписка  про  викуп  землі  почалася  після  селянської реформи   лише  з  1863  року. Про  Вульку  згадується  в  літописі  1891  року,  де  записано,  що  в  селі  звільнено  від  кріпацтва  32  дворогосподарства.  Теодорович.  Историко – статистические  описания   церквей  и  приходов  Волынской  епархии  стр. 693.  Житомирский  обласной  архив.

У 1879 році у селі Вулька була відкрита школа грамотності.  Окремого  приміщення  школа  не  мала.  Діти  навчалися  в  хаті  вчителя -  місцевого  селянина,  відставного  солдата  Сави  Мирончука,  а  в  1891  році  вчителем  став  учень  Сави  Мирончука – Григорій  Комарчук  (Комар).  В  школі  спочатку  навчалось – 12  хлопчиків,  а  потім – 16.  До  1886  року  зарплата  вчителя  спочатку  становила  4  карбованці  в  навчальний  місяць.  До  1888  року  школа  іменувалась  сільською,  пізніше  перейшла  в  відання  духовенства  і  стала  називатись  церковно  – приходською.  На  утримання  школи  селяни  по  договору  зобов’язані  були  вносити  щорічно  100  карбованців,  але  за  неспроможністю  селяни  умови  договору  не  виконували.

Село  до 1907 року  належано до  Крупецького церковного приходу.  Згодом в селі був побудований православний храм на честь Святого Миколая.