Славутське відділення ДУ "Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" інформує: Як влітку не отруїтися продуктами харчування?

Дата: 28.07.2022 13:33
Кількість переглядів: 556

    Фото без опису

     Гострі кишкові інфекції — найпоширеніші інфекційні хвороби, що можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо в дітей.

     Зазвичай, ГКІ спричиняють бактерії або віруси, що потрапляють в організм людини із зараженою їжею, водою або через брудні руки, предмети довкілля, з якими тісно контактує людина.

     Найчастіше збудники знаходяться в сирій їжі тваринного походження (м’ясо, яйця, молоко, риба), немитих фруктах та овочах.

      Найпоширеніші симптоми гострих кишкових інфекцій — слабкість, підвищення температури, біль у животі, блювота й діарея. За перших проявів хвороби одразу зверніться до лікаря!

    Щоб уберегтися від харчових отруєнь і гострих кишкових інфекцій, дотримуйтеся наступних правил:

1. Підтримуйте чистоту. Перед приготуванням будь-якої страви ретельно мийте руки з милом. Чистим має бути посуд та інше кухонне приладдя, що використовується під час приготування страви.

2. Відокремлюйте сиру їжу від готової. Бактерії, що найчастіше стають причиною ГКІ, полюбляють «жити» в сирому м’ясі та морепродуктах. Пам’ятайте про це! Користуйтесь для обробки сирих продуктів окремими ножами й обробними дошками та ретельно мийте руки. Щоб уникнути контакту між сирими й готовими продуктами, зберігайте їх у закритому посуді чи контейнерах.

3. Ретельно готуйте їжу. Їжа стає безпечною, коли під час приготування температура всередині страви стає достатньо високою, аби знищити мікробів. Молоко необхідно кип’ятити. Яйця, м’ясо, рибу та морепродукти слід ретельно піддавати термічній обробці.

       Для різних продуктів необхідна різна температура, наприклад:

63°С — для цілих шматків яловичини, свинини, телятини й баранини;

71°С — для м’ясного фаршу з яловичини та свинини;

74°С — для всієї домашньої птиці, включно з курячим та індичим фаршем;

74°С — для страв із додаванням яєць;

63°С — для шинки;

63°С — для риби.

       Єдиний спосіб визначити чи правильно приготована їжа — використати харчовий термометр, оскільки її безпечність оцінити неможливо ні за кольором, ні за смаком, ні за текстурою.

4. Зберігайте їжу при безпечній температурі. Не довше, ніж через 2 години після приготування, помістіть їжу в холодильник або заморозьте її. Не кладіть гарячу їжу в холодильник — зачекайте, поки вона остигне. Щоб охолодити їжу швидше, можна поділити її на маленькі порції. Температура холодильника повинна бути +4°C чи нижче, а морозильної камери — нижче -15°C.

        Не розморожуйте продукти за кімнатної температури та у воді, оскільки мікроорганізми починають швидко розмножуватися в тих частинах продукту, які досягли кімнатної температури. Це необхідно робити повільно в холодильній камері та слідкувати, щоб тала рідина не забруднила інші продукти.

5. Використовуйте безпечну воду та свіжі продукти. Для приготування страв використовуйте чисту питну або доочищену воду. Обирайте свіжі та не зіпсовані продукти, при купівлі слідкуйте за терміном їх придатності. Ретельно мийте овочі та фрукти, особливо якщо подаватимете їх до столу сирими. Не використовуйте продукти, у яких закінчився термін придатності.

 

 

 

 

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь