21 травня – День пам’яті жертв політичних репресій

Дата: 21.05.2023 08:52

Шановна громадо!

Щороку у третю неділю травня відзначається День пам’яті жертв політичних репресій, які загинули або постраждали в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму.

Цвіт нації, мільйони талановитих та соціально активних громадян, котрих сталінська влада оголосила «ворогами народу», було страчено та приречено на тортури й голодну смерть у засланні. Цього дня ми згадуємо тих, хто був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі, знищених радянською владою священиків та віруючих, розкуркулених селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів…

З кожним роком залишається все менше живих свідків того лихоліття. Наш обов’язок – берегти їхні спогади, передавати нащадкам правду про минуле, гідно вшановувати загиблих співвітчизників. На жаль, і нині сотні наших земляків перебувають у полоні агресора лише за прагнення бути вільною європейською нацією.

Наш народ зробив свій вибір, обравши долю незалежної демократичної держави, адже свобода, людяність, демократія та патріотизм є і завжди будуть найбільшими цінностями українців.

Схилімо ж голови і помолімося за вічний спокій тих, хто загинув унаслідок політичних репресій.

Вічна пам’ять загиблим, честь і слава живим героям!

З повагою – сільський голова Микола ГИЗИМЧУК, працівники виконавчого комітету та депутатський корпус Улашанівської сільської ради