Переміщення військовослужбовців з однієї частини до іншої через додаток Армія+

Дата: 20.01.2025 11:03
Кількість переглядів: 26

 

Фото без опису

Тепер військовослужбовці Збройних Сил можуть швидко й без зайвої бюрократії подати рапорт на переведення в іншу частину.

Уряд оприлюднив постанову "Про реалізацію експериментального проєкту щодо вдосконалення механізму переміщення військовослужбовців між військовими частинами Збройних Сил за їхньою ініціативою" №1291 від 12 листопада 2024 року.

Раніше процедура переміщення була досить довгою, і майже не реальною.   Для переведення з однієї військової частини в іншу військовослужбовець мав звернутися з рапортом та пакетом документів, що надають йому право на переміщення до свого командира, тобто переміщення дозволялося винятково зі згоди командира, і то лише такий дозвіл надавався у випадку коли ВЛК визнавала військовослужбовця придатним тільки до служби в частинах забезпечення, ТЦК та СП, підрозділах охорони. Переведення за станом здоров’я могло тривати місяцями, а за власним бажанням військовослужбовця перевестися було майже неможливо.

Новий порядок переміщення через додаток Армія+ має на меті усунути проблеми, з якими раніше стикалися військовослужбовці.

Отже, відповідно до нового механізму право на переміщення мають такі категорії військовослужбовців:

військовослужбовці, які проходять службу у військових частинах тилового та оперативного забезпечення, вищих військових навчальних закладах, навчальних (навчально-тренувальних) центрах (частинах), ТЦК, військових частинах резерву, а також в інших військових частинах Збройних Сил, які не належать до військових частин бойового складу військ, усіх родів (видів) військ (сил) Збройних Сил, які мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до військових частин бойового складу військ ЗСУ;

перелічені вище особи, які мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до інших військових частин Збройних Сил, які не належать до військових частин бойового складу;

військовослужбовці, які проходять службу у військових частинах бойового складу військ усіх родів (видів) військ (сил) Збройних Сил, які мають бажання перевестися до інших військових частин бойового складу;

військовослужбовці, які проходять службу у військових частинах усіх родів (видів) військ (сил) Збройних Сил, які за висновком ВЛК придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони, але не призначені у своїх військових частинах на посади, що відповідають висновку ВЛК, і мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до іншої військової частини.

Кадровий центр Збройних Сил перевіряє поданий військовослужбовцем рапорт на відсутність підстав для відмови у переміщенні. Строк для проведення такої перевірки становить 72 години з моменту надходження рапорту до центру.

У випадку наявності підстав військовослужбовцю відмовляєть у переміщені.

До таких підстав належить:

військовослужбовець не належить до жодної з чотирьох визначених категорій;

військовослужбовець проходить військову службу у військовій частині менш як 6 місяців або менше одного року з моменту попереднього його переміщення за власною ініціативою (крім військовослужбовців, які переміщуються на підставі рішення ВЛК);

до рапорту не додані необхідні документи.

Зверніть увагу, що згідно цього порядку переміститися можна як з бойової в тилову частину, так і навпаки.

Спрощене переміщення доступне як військовослужбовцям контрактної служби, так і мобілізованим. Норма, яка досі є в Положенні про проходження служби, передбачає, що мобілізовані можуть бути переміщені по службі без власної згоди. У контрактників практично така ж ситуація, але все таки для мобілізованих це чітко визначається.

Згода командування частини стає фактично вирішальною у переміщенні. Порядком чітко визначаються підстави, за яких можливо відмовити у переміщенні, проте це вже на рівні Кадрового центру ЗСУ. А щоб рапорт туди дійшов, потрібна згода командування.

У разі виявлення необґрунтованої відповіді чи несвоєчасного прийняття (або неприйняття) відповідних рішень відповідальні особи несуть відповідальність згідно із законодавством.

Наскільки новий порядок переміщення буде працювати законно і чи спростить процедуру для військовослужбовців покаже час.

Якщо у Вас виникнуть додаткові питання Ви можете звернутися до сектору “Славутське бюро правничої допомоги” або до найближчого бюро безоплатної правничої допомоги.   

 

Завідувач сектору  “Славутське бюро 

правничої допомоги”  Ірина Панасюк


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь