Історія села Марачівка

ПЕРІОД ЖОВТНЕВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ І СВІТОВОЇ ВІЙНИ

В село вступили німецькі окупанти, селян били і змусили повернути розібране майно з панського двору. Німці грабували населення, але натрапляли на опір. Було пограбовано селянина Садовського Франца Феліксовича. В нього розбили комору і пограбували.

16:16:28 09.04.2019

З ДАВНІХ ДАВЕН ДО ПОЧАТКУ ХХ ст.

Князь Заславський  Андрій  Юрієвич записав третю частину своїх маєтків Іллі Острозькому (Ілля Острозький був племінником князю), в тому числі і Марачівку. Селяни були хліборобами-кріпаками. Про це відомо з документу Фонд 115, опис 1, ст. 45, де записано: „крестьянских дворов 38,огородников  не получающих надела пахотною землею – 2, тягловых дворов 10”.

16:15:51 09.04.2019

Населення

Станом на 1.01.2013 року нараховується  120 дворів та 292 постійних мешканців.

16:15:48 09.04.2019

ЗАСНУВАННЯ СЕЛА. ПОХОДЖЕННЯ НАЗВИ

За переказами жителів села, місцевість, де зараз розташоване село, була вкрита дрімучими лісами. Невеличкий струмок, який літом пересихає, тоді був глибокою річкою. Місцевість була заболочена. В історичних документах село МАРАЧІВКА (тодішня назва МАРАЧЬОВКА ) згадується в 1520 році як власність князя Заславського Андрія Юрієвича.

16:14:25 09.04.2019