Пам'ятки населенню

Правила поведінки при виявлені вибухонебезпечних предметів

Кожного року на території України виявляють десятки тисяч вибухонебезпечних предметів, що залишились з часів минулих війн, збройних конфліктів та діяльності колишніх військових полігонів і частин. Небезпечні предмети знаходять у лісах, на берегах річок та озер, під час проведення сільськогосподарських робіт, тощо.

10:04:48 18.02.2022

Захистіть дитину від невиліковного паралічу, спричиненого поліомієлітом! Буклет для батьків

Поліо повернувся в Україну. Він загрожує кожній невакцинованій або не повністю вакцинованій дитині невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин. В Україні рівень охоплення щепленнями низький: станом на 1.01.2022 лише 80% дітей віком до одного року отримали три дози щеплення від поліо за необхідних 95%.

10:14:04 16.02.2022

Про безпечне користування газовими приладами в побуті

Шановні жителі громади! Доводимо до Вашого відома інформацію щодо безпечного користування газовими приладами в побуті з метою забезпечення безпечної життєдіяльності населення та запобігання нещасним випадкам при використанні природного газу. ПІД ЧАС КОРИСТУВАННЯ ПРИРОДНИМ ГАЗОМ НЕОБХІДНО: •    перед користуванням газовими приладами відчинити кватирку (фрамугу) вікна в приміщенні; •    стежити за нормальною роботою газових приладів, димових і вентиляційних каналів, перевіряти тягу до і після увімкнення газових приладів з відведенням продуктів згорання газу в димоходи, періодично очищати від сміття та цегли «кишеню» димоходу;   •    своєчасно міняти застаріле газове обладнання; •    після закінчення користування газовими приладами перекривати крани на приладах та перед ними; •    тримати газові прилади в чистоті та справному стані. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: •    самовільно виконувати роботи з газифікації будинку (квартири), здійснювати перепланування газопроводів без узгодження з підприємством газового господарства; •    самовільно встановлювати, переносити, вносити зміни в конструкцію газового обладнання, балонів, запірну арматуру, а також самовільно проводити їх ремонт; •    змінювати димові та вентиляційні системи, замуровувати чи заклеювати «кишені», призначені для очищення димоходів; •    користуватися газом при відсутності тяги, несправності димоходів і вентиляційних каналів; •    вимикати автоматику безпеки і регулювання, користуватися газом при несправностях газових приладів, автоматики і газових балонів; •    залишати працюючі газові прилади без нагляду, крім розрахованих на безперервну роботу й обладнаних для цього спеціальною автоматикою; •    використовувати газ і газові прилади не за призначенням, а також користуватися газовими приладами для опалення приміщення; •    користуватися газовими приладами при зачинених кватирках (фрамугах); •    застосовувати відкритий вогонь для виявлення витоків газу; •    використовувати приміщення, де встановлене газове обладнання, для сну і відпочинку, а також розміщувати там санітарні вузли; •    прив'язувати до газопроводів мотузки і навантажувати газопроводи різними речами; •    встановлювати і користуватися зрідженим газом у будинку, в якому проведений природний газ. Не дозволяйте користуватися газовим обладнанням та газовими приладами у побуті дітям дошкільного віку, а також особам, які не контролюють свої дії.

14:10:40 15.02.2022